SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei i Deutsche Telekom rozwijają Open Telekom Cloud

Koncerny Huawei i Deutsche Telekom zaprezentowały plany na przyszłość dotyczące Open Telekom Cloud (OTC). Chodzi o rozwój kolejnych usług opartych na chmurze obliczeniowej, a jedną z przyjętych koncepcji jest szeroka integracja tego rozwiązania z Internet of Things (IoT).

Przedstawiciele Huawei i Deutsche Telekom na konferencji podczas targów CeBIT 2017, fot.: HuaweiArticle

W komunikacie podkreślono, że obaj partnerzy w ramach prowadzonej współpracy przy OTC zwiększyli m.in. jakość funkcji IaaS (infrastruktura jako usługa), która polega na dostarczeniu przez dostawcę całej infrastruktury informatycznej. Będą także stopniowo uruchamiać opcję PaaS (platforma jako usługa), odpowiedzialną za wirtualne środowisko pracy. Pomoże to klientom w uproszczeniu ich procesów rozwijania aplikacji i zarządzania nimi.

Jednocześnie zmniejszone zostanie ryzyko oraz koszty związane z kwestiami operacyjnymi. Natomiast dzięki oferowaniu usługi relacyjnej bazy danych za pośrednictwem cloud klienci nie będą już dłużej musieli tworzyć własnych zbiorów i zarządzać nimi.

Ponadto Open Telekom Cloud rusza z rozwiązaniami typu SaaS (oprogramowanie jako usługa), wśród których znajdzie się analiza danych Big Data oraz sztuczna inteligencja. Huawei i DT podkreślają, że udostępnione w ramach chmury kompleksowe zbiory systemów pozwalają na jej bezkonfliktowe zintegrowanie z już istniejącą infrastrukturą IT danej firmy.

Jedną z kluczowych funkcjonalności OTC ma być jej integracja ze środowiskiem IoT. Huawei oferuje wydajne w swojej klasie usługi IoT oraz wsparcie techniczne dla przedsiębiorstw i partnerów. Ponadto dostarcza rozwiązania pozwalające na rozwój cyfrowego rolnictwa i logistyki, systemów inteligentnego oświetlenia oraz do realizacji koncepcji inteligentnego miasta. Firma wraz z Deutsche Telekom opracowuje także technologie na potrzeby projektu Open Telekom Cloud. Celem tego jest m.in. przygotowanie lepszych chipów, sieci, platform opartych na technologii cloud oraz usług dla klientów biznesowych z różnych branż.

– Open Telekom Cloud to platforma dostosowana w szczególności do potrzeb przedsiębiorstw intensywnie rozwijających się przy pomocy technologii ICT oraz startupów - podkreśla Anette Bronder, dyrektor działu cyfrowego oraz jednostki ds. bezpieczeństwa Telekom Security w T-Systems. - Standard Industry 4.0 oraz IoT potrzebują bowiem bezpiecznej technologii cloud o wysokiej wydajności, która stanie się dla nich podstawą w cyfrowej transformacji. Oferując takie rozwiązanie zapewniamy grunt, na którym będą mogły wyrosnąć i rozwinąć się cyfrowe przedsiębiorstwa w każdej z branż.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Huawei i Deutsche Telekom rozwijają Open Telekom Cloud

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl