SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei przyspiesza sieci optyczne do prędkości 600 Gb/s

Na konferencji Ultra-Broadband Forum koncern Huawei oficjalnie zaprezentował rozwiązanie sieci optycznej 600G oferujące wysoką przepustowość. Metoda oparta na najnowszych układach OptiXtreme oDSP firmy zapewnia regulowaną prędkość pojedynczej fali do 600 Gb/s oraz najwyższą w branży ICT pojemność pojedynczego włókna – 40 Tb.

Article

Jak zaznacza Huawei wskutek rozwoju chmury obliczeniowej, Big Data i technologii AI, a także coraz bliższej komercjalizacji 5G oraz dużej liczby nowych usług wzrasta zapotrzebowanie na przepustowość sieci.

Według raportu niezależnej firmy analityczno-doradczej IHS, koszt transmisji bitowej sieci optycznych zaczął spadać w tempie około 30 proc. rocznie po wdrożeniu na szeroką skalę 100G w 2011 r. Ponadto, w ciągu ostatnich 3 lat technologie transmisji danych o dużej przepustowości 100G/200G ciągle się rozwijały. Dlatego też operatorzy, aby sprostać gwałtownie rosnącym potrzebom w zakresie szerokości pasma poszukują ultraszybkich sieci transmisyjnych, które minimalizują całkowity koszt posiadania (TCO) i przesyłu danych.

Teraz Huawei przedstawił oficjalnie rozwiązanie, które wykorzystuje układy OptiXtreme oDSP charakteryzujące się sprawnością spektralną 8 bit/s/Hz - o 50 proc. wyższą niż obecne platformy 400G w technologii single-wavelength.

Według Huawei metoda ta wprowadza ulepszenia w stosunku do poprzedniej generacji szybkich transmisji. Chodzi m.in. o wyższe współczynniki pojedynczej długości fali – jej prędkość jest regulowana w zakresie od 100G do 600G, osiągając najwyższą wydajność spektralną w branży. Ta różnorodność wskaźników ułatwia dostosowanie do wszystkich scenariuszy.

Kolejną korzyścią jest zwiększona odległość i szybkość transmisji - nowa technologia CMS (channel-matched shaping) umożliwia automatyczne dopasowanie systemu transmisyjnego do środowiska kanału sieciowego w czasie rzeczywistym i natychmiastowe kompensowanie pojawiających się zakłóceń . Osiąga się w ten sposób optymalną wydajność przesyłu, przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości pojedynczej fali i obniżeniu kosztu jednego bitu.

Dodatkowo Huawei zastosował moduł neuronowy AI, który wykonuje oznaczanie w czasie rzeczywistym i automatyczną optymalizację wydajności dla wszystkich długości fal w sieci optycznej. Ponadto, współpracując z technologią Network Cloud Engine (NCE) wykonuje on autonomiczną optymalizację i aktywną ochronę sieci optycznych, jak również zapewnia wczesne ostrzeżenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Huawei przyspiesza sieci optyczne do prędkości 600 Gb/s

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl