SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei ze 108,5 mld dolarów przychodu, firma postawi na wiarygodność

Koncern Huawei przewiduje, z w 2018 roku osiągnie łączne przychody w wysokości 108,5 mld dolarów. W 2019 roku firma chce się skoncentrować na inżynierii oprogramowania, dostarczaniu na rynek wiarygodnych produktów i zapewnieniu użytkownikom całkowitego bezpieczeństwa.

Guo Ping, prezes HuaweiArticle

W 2018 r. przychody koncernu Huawei według prognoz opublikowanych przez firmę wyniosą 108,5 mld dol., co będzie oznaczało wzrost rok do roku o 21 proc.

Jak informuje Huawei w ub.r. producent podpisał 26 umów handlowych dla 5G z operatorami i wysłał ponad 10 tys. stacji bazowych 5G. Firma podkreśla, że ponad 160 miast i 211 firm z listy Fortune Global 500 wybrało Huawei jako partnera w transformacji cyfrowej. Z kolei Huawei Cloud uruchomił ponad 140 usług w chmurze w 18 kategoriach, aby obsługiwać globalnych klientów w 37 strefach dostępności w 22 regionach.

- Nasze wyniki biznesowe są nadal bardzo dobre i jest to zdecydowanie najbardziej bezpośrednia forma weryfikacji, jaką możemy otrzymać od naszych klientów. Jest to również nasza najlepsza odpowiedź na oskarżenia i ograniczenia rynkowe – podkreślił w komunikacie Guo Ping, rotating chairman Huawei odnosząc się do wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa korzystania z urządzeń chińskiego koncernu, które narastały w ub.r.

Pojawiły się wówczas podejrzenia, że Huawei za pośrednictwem swoich produktów zbiera dane użytkowników i przekazuje je chińskim służbom. W wyniku tego USA i kilka krajów wycofało się ze współpracy z firmą przy budowie infrastruktury 5G, wśród nich nie znalazła się jednak Polska ani działający u nas operatorzy telekomunikacyjni.

Szef Huawei zaznaczył, że w nadchodzącym roku będziemy świadkami nowych fal rozwoju digitalizacji oraz sztucznej inteligencji i firma może napotkać jeszcze większe trudności.

- W dzisiejszych czasach musimy przywołać naszą wewnętrzną siłę, poprawić jakość naszych działań, pobudzać pasję w całej organizacji i nadal rozwijać się, aby zaspokoić potrzeby klientów i osiągnąć jeszcze większą przewagę nad konkurencją – zaznaczył  Guo Ping. - W 2019 roku skoncentrujemy się na strategicznych przedsięwzięciach i możliwościach oraz stworzymy bardziej elastyczną strukturę biznesową. Będziemy nadal optymalizować nasze portfolio inwestycji produktowych, aby osiągnąć pozycję lidera w dostarczaniu technologii end-to-end. W związku z tym musimy zachować produkty, które są konkurencyjne i atrakcyjne, a także stopniowo wycofywać starsze produkty.

Według zapowiedzi w br. Huawei zwiększy możliwości w zakresie inżynierii oprogramowania aby budować wiarygodne, wysokiej jakości produkty.

- Nasze produkty i rozwiązania zdobyły zaufanie naszych klientów w ponad 170 krajach i regionach. Mamy bardzo duże doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Huawei nigdy nie stanowił i nie będzie stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa – zapewnił  Guo Ping.

Dołącz do dyskusji: Huawei ze 108,5 mld dolarów przychodu, firma postawi na wiarygodność

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl