SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei zainwestuje w Polsce 10 mln dolarów. Chce żeby deweloperzy tworzyli aplikacje dla Huawei Mobile Services

Huawei zapowiada, że zainwestuje w Polsce 10 mln dolarów w rozwój ekosystemu marki. Taką deklarację złożył Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska podczas pierwszej w Polsce konferencji Huawei Developer Day, która odbyła się w Warszawie. Podczas wydarzenia Huawei przedstawił szczegóły na temat swojego ekosystemu funkcjonującego w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS). Chodzi o przyciągnięcie deweloperów do rozwiązań stworzonych przez chińskiego producenta.

Huawei informuje, że Huawei Mobile Services to autorskie rozwiązanie koncernu, które jest bazą dla ekosystemu składającego się z takich usług jak Mobilna Chmura, Motywy, Przeglądarka i AppGallery. Ekosystem opiera się na warstwie technologicznej - HMS, składającej się z takich rozwiązań jak m.in. ID Huawei Authentication, Huawei Push, Huawei IAP, Huawei Adds.

Według zapowiedzi Huawei będzie dostarczał więcej benefitów niż konkurencyjne rozwiązania, z naciskiem na tworzenie wartości dodanej dla klientów.

- Polska jest jednym z dziesięciu najważniejszych rynków dla Huawei na świecie. Dlatego właśnie tutaj, na rynku polskim, planujemy znaczącą inwestycję w rozwój naszego ekosystemu.

W pierwszej fazie inwestycji wydamy 10 milionów dolarów na program partnerski zachęcający twórców i właścicieli aplikacji do obecności w ekosystemie z naciskiem na sklep z aplikacjami Huawei AppGallery - zaznacza w komunikacie Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.

Uczestnicy wydarzenia, które odbyło się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, mogli zapoznać się ze szczegółami działania ekosystemu Huawei oraz możliwościami biznesowej współpracy w ramach AppGallery.

Jak podkreśla Huawei goście konferencji mieli szansę doświadczyć działania HMS w praktyce - sesja kodowania na żywo była okazją, by poznać techniczne szczegóły związane z wdrażaniem aplikacji do HMS. Deweloperzy mogli zobaczyć, jak mogą zintegrować swoje produkty z ekosystemem Huawei przy wykorzystaniu HMS Core i jakimi narzędziami Huawei chce wspierać pobrania aplikacji swoich partnerów z AppGallery.

Przedstawiciele Centrów Badań i Rozwoju Huawei zaprezentowali innowacje tworzone przez markę, takie jak Huawei AI.

Przedstawiono także szczegóły HMS Core, czyli kluczowych usług wykorzystywanych przez aplikacje, jak na przykład logowanie do aplikacji przy wykorzystaniu ID Huawei, Huawei Maps, Huawei In App Purchase, Huawei Location i wiele innych.

Nowy ekosystem Huawei jest bezpośrednio związany z tym, że na skutek amerykańskich sankcji najnowsza seria smartfonów Huawei Mate 30 nie ma fabrycznie zainstalowanych Usług Mobilnych Google (GMS). Stało się to w następstwie wojny handlowej Stanów Zjednoczonych z Chinami i decyzji Donalda Trumpa o wpisaniu Huawei na czarną listę podmiotów współpracujących z amerykańskimi firmami. W tej sytuacji Huawei jest zmuszony do poszukiwania alternatywnych rozwiązań i aplikacji zastępujących usługi pochodzące od Google.

Dołącz do dyskusji: Huawei zainwestuje w Polsce 10 mln dolarów. Chce żeby deweloperzy tworzyli aplikacje dla Huawei Mobile Services

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Bez google to juz nikt tego nie kupi
odpowiedź
User
AW
Szpiedzy!!!!!
odpowiedź
User
ama
Pamiętajcie że w chińskim prawie nie ma czegoś takiego jak własność prywatna. Chińskie firmy niby-prywatne są tak naprawdę państwowe i podlegają KPCh. Nie wiem czy było o tym na tych ślicznych slajdach. Według corocznego raportu z 2018 r. Huawei Investment & Holding Co. Ltd. jest spółką pracowniczą, w której pracownicy (96.768 osób, stan z 31.12.2018) są udziałowcami, jednak nie indywidualnymi, lecz zbiorczo poprzez związek zawodowy. Walne zgromadzenie spółki składa się z dwóch podmiotów: kontrolowanego przez KPCh związku zawodowego i prezesa Ren Zhengfei, który posiada 1,4% udziałów.
odpowiedź