SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hubstyle odpisuje 4,8 mln zł wskutek niższych wyników e-sklepu Sugarfree.pl

Firma Hubstyle zdecydowała o utworzeniu odpisów niepieniężnych w łącznej kwocie 6,56 mln zł, z czego 4,82 mln zł dotyczy należącej do niej spółki zarządzającej sklepem internetowym z sukienkami Sugarfree.pl.

Wojciech Czernecki, prezes HubstyleArticle

Spółki Sugarfree dotyczą dwa odpisy: 2,504 mln zł z tytułu wartości jej udziałów należących do Hubstyle oraz 2,313 mln zł z tytułu wartości Hubstyle przypisanej do tej spółki.

Odpis w wysokości 524 tys. zł wynika z wartości niematerialnych segmentu modowego Hubstyle, a w wysokości 1,22 mln zł - pożyczek udzielonych w ramach grupy kapitałowej.

W komunikacie giełdowym opublikowanym w środę wieczorem Hubstyle podał, że łączy wpływ tych odpisów na skonsolidowane sprawozdanie finansowe całej grupy kapitałowej z pierwszej połowy br. jest szacowany na 2,84 mln zł, natomiast na jednostkowe sprawozdanie spółki Hubstyle - na 4,25 mln zł.

Firma wyjaśniła, że zdecydowała się utworzyć odpisy „z uwagi na niższe niż szacowane wyniki finansowe w segmencie fashion”. Zaznaczyła, że są to operacje księgowe, bez wpływu na jej bieżącą działalność operacyjną.

Ponadto nadal prowadzona jest rewizja finansowa, dlatego kwoty odpisów mogą się jeszcze zmienić. Ostateczne dane znajdą się w sprawozdaniu finansowym z pierwszej połowy br., które zostanie opublikowane w najbliższy piątek.

Sugarfree przejęta za ponad 10 mln zł

Firma Hubstyle (działająca wtedy jeszcze pod nazwą Grupa Nokaut) przejęła spółkę Sugarfree w marcu 2015 roku. Za 75 proc. jej udziałów zapłaciła 10,6 mln zł, potem dokupiła kolejne i obecnie ma 96,2 proc. jej kapitału. Na Sugarfree.pl sprzedawane są sukienki z naturalnych tkanin.

W kwietniu br. Hubstyle sprzedał Grupie Sare 100 proc. akcji spółki Sales Inteligence oferującej narzędzia do prowadzenia i promowania sklepów internetowych i porównywarek cenowych. Cena wyniosła 1,8 mln zł, ponadto kupujący dopłaci 500 tys. zł, jeśli w całym ub.r. zysk EBITDA kupionej spółki wyniesie minimum 800 tys. zł, oraz 30 proc. wartości uzyskanych przez nią dotacji z Narodowego Centrum Badania i Rozwoju.

Obecnie do Hubstyle oprócz Sugarfree należy spółka New Brand Fashion zajmująca się tworzeniem i rozwojem nowych konceptów modowych. New Brand Fashion zarządza przede wszystkim marką Cardio Bunny.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Hubstyle zanotowała 1,97 mln zł wpływów sprzedażowych netto (wobec 3,28 mln zł rok wcześniej) i 1,32 mln zł straty netto (w pierwszym kwartale ub.r. miała 658 tys. zł straty netto). Natomiast w całym ub.r. wpływy sprzedażowe netto firmy wyniosły 18,05 mln zł, a strata netto - 12,33 mln zł, wobec 21,4 mln wpływów i 444 tys. zł zysku netto w 2016 roku

Głównym akcjonariuszem Hubstyle jest prezes firmy Wojciech Czarnecki - ma 40,6 proc. jej akcji. Natomiast 36,41 proc. walorów należy do Dawida Urbana.

Firma jest notowana na giełdzie od ponad 6 lat. W ostatnich dniach jej kurs wynosił 48 groszy, co daje kapitalizację w wysokości 11,52 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hubstyle odpisuje 4,8 mln zł wskutek niższych wyników e-sklepu Sugarfree.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl