SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Sugarfree i Cardio Bunny bierze 10 mln zł pożyczki. W pierwszym półroczu spadek wpływów do 3,8 mln zł i straty do 3,4 mln zł

Firma Hubstyle, właściciel sklepu internetowego Sugarfree.pl i marki odzieżowej Cardio Bunny, zaciągnęła 10 mln zł pożyczki na pół roku. W pierwszej połowie br. zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 9,5 proc. do 3,79 mln zł oraz 3,41 mln zł straty netto. Dokonała ponad 1 mln zł odpisów dotyczących Sugarfree.pl.

Article

W komunikacie giełdowym Hubstyle poinformował, że zaciągnięta pożyczka jest oprocentowana na 6 proc. w skali roku. Nie podano, kto jej udzielił, zaznaczono natomiast że strony dopuszczają jej wcześniejszą spłatę.

Do grupy kapitałowej Hubstyle należą internetowy sklep Sugarfree.pl z sukienkami z naturalnych tkanin oraz marka odzieży sportowej Cardio Bunny (głównie dla kobiet). W ub.r. firma przyjęła strategię rozwoju opartą o trzy kanały sprzedaży: sklepy internetowe, sklepy stacjonarne (własne i franczyzowe) oraz sieć dystrybucji. - Grupa chce wzmocnić swoją obecność w tradycyjnym retailu poprzez otwarcie franczyzowych punktów sprzedaży, a także współpracę w ramach dystrybucji poprzez multibrandowe platformy ecommerce (allegro.pl, answear.com, otto.de, amazon.com) jak również stacjonarne butiki mulitbrandowe. Planowany rozwój sprzedaży stacjonarnej stanowi wsparcie dla sprzedaży online oraz platformę dla zwiększenia rozpoznawalności obu marek - opisano w sprawozdaniu finansowym.

W październiku ub.r. firma pilotażowo otworzyła swój pierwszy sklep stacjonarny we Wrocławiu, a latem br. uruchomiła trzy kolejne: w Bydgoszczy, Częstochowie oraz Szczecinie.

Kolejny odpis dot. Sugarfree, strata zmalała bardziej niż wpływy

Pod koniec września br., w ramach testów na utratę wartości przy sporządzaniu sprawozdania finansowego za pierwszą połowę br., Hubstyle zdecydował się dokonać niepieniężnych odpisów związanych ze spółką Sugarfree: 1,07 mln zł dotyczących jej wartości i 849 tys. zł dotyczący wartości Hubstyle przypisanej do tej spółki.

Uzasadniono, że przyczyną odpisów są „niższe niż szacowane wyniki finansowe w segmencie fashion”. Zaznaczono, że odpisy to „operacje o charakterze księgowym i nie maja wpływu na bieżąca działalność operacyjną Spółki oraz jej Grupy Kapitałowej”.

W kwietniu br. firma z tego samego powodu odpisała 1,3 mln zł z tytułu wartości udziałów Sugarfree. Natomiast we wrześniu ub.r. grupa Hubstyle dokonała odpisów niepieniężnych w łącznej kwocie 6,56 mln zł, z czego dwa dotyczyły Sugafree: 2,504 mln zł z tytułu wartości jej udziałów należących do Hubstyle oraz 2,313 mln zł z tytułu wartości Hubstyle przypisanej do tej spółki. Odpis w wysokości 524 tys. zł wynikał z wartości niematerialnych segmentu modowego Hubstyle, a w wysokości 1,22 mln zł - pożyczek udzielonych w ramach grupy kapitałowej.

W pierwszej połowie br. przychody sprzedażowe grupy Hubstyle wyniosły 3,79 mln zł, co wobec 4,18 mln zł rok wcześniej oznacza spadek o 9,5 proc. Jednocześnie ograniczyła koszty operacyjne aż o 44,9 proc. (z 10,12 do 5,57 mln zł), dzięki czemu jej strata operacyjna zmalała z 5,74 do 2,45 mln zł, a strata netto z działalności kontynuowanej - z 5,81 do 3,41 mln zł.

Na koniec czerwca br. firma miała 2,76 mln zł długoterminowych zobowiązań finansowych, wobec 16 tys. zł rok wcześniej.

Giełda zawiesiła obrót akcjami Hubstyle

Z początkiem października zarząd warszawskiej giełdy zawiesił do końca br. obrót giełdowy akcjami Hubstyle. Uzasadniono, że walory szósty raz z rzędu zostały zakwalifikowane na listę alertów, a spółka nie podjęła działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji.

Akcje Hubstyle trafiały na listę alertów, ponieważ od połowy ub.r. ich kurs, z krótkimi przerwami, utrzymuje się poniżej 50 groszy. Duży spadek, z poziomu ponad 3 zł, nastąpił od jesieni 2016 roku.

Firma debiutowała na stołecznym rynku giełdowym wiosną 2012 roku jako Nokaut.pl z kursem wynoszącym ponad 12 zł.

Głównymi akcjonariuszami spółki są jej prezes Wojciech Czernecki (ma 29,09 proc. kapitału), Elmodare Finance Limited (25 proc.) i Dawid Urban (20,56 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Sugarfree i Cardio Bunny bierze 10 mln zł pożyczki. W pierwszym półroczu spadek wpływów do 3,8 mln zł i straty do 3,4 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl