SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HyperCrew otrzymał milion złotych dofinansowania na narzędzie do marketingu

Fundusz Czysta3.vc zainwestował milion złotych w rozwój narzędzia agencji strategiczno-kreatywnej HyperCrew. Ma ono analizować dane użytkowników mediów społecznościowych i wyciągać wnioski z ich aktywności.

Narzędzie stworzone przez specjalistów HyperCrew oparte jest na mechanizmach sztucznej inteligencji, gromadzeniu, przetwarzaniu i analizie zebranych danych – big data i data mining. Opracowana technologia ma umożliwić pogłębioną analizę i wyciąganie wniosków z aktywności na kontach użytkowników social mediów. Zebrane dane psychograficzne pomogą marketerom lepiej poznać odbiorców swoich kampanii reklamowych, a także skuteczniej targetować reklamy i zwiększać efektywność działań.

Autorski algorytm ma identyfikować zmienne, które najlepiej wyjaśnią zróżnicowanie zachowań użytkowników oraz ma dokonywać mikrosegmentację grupy docelowej.

- Założeniem projektu jest stwierdzenie, iż zachowania i decyzje grupy docelowej wynikają z jej osobowości. W związku z tym nasze rozwiązanie będzie łączyć wyniki badań psychologicznych z danymi behawioralnymi zagregowanymi w jeden spójny system oparty na AI. W naszej ocenie taka analiza pozwoli osiągać nawet kilkukrotnie lepsze rezultaty kampanii marketingowych - mówi Paweł Bobyk, dyrektor zarządzający HyperCrew, odpowiedzialny za projekt.

W rozwój spółki zainwestował fundusz czysta3.vc. Kwota dotacji to milion złotych. – Projekty z obszaru MarTech cieszą się zainteresowaniem funduszu, ponieważ mają ogromny potencjał, a nasze doświadczenie w tym zakresie, pozwala skutecznie pomagać im w skalowaniu biznesu – mówi Szymon Janiak, dyrektor zarządzający Czysta3.VC. - Targetowanie psychograficzne jest obecnie trendem, który intensywnie się rozwija, ponieważ w dobie nieustannego zwiększania konwersji, demografia stała się niewystarczająca. Tego typu podejście może docelowo stać się normą w branży marketingowej - dodaje Janiak.

Dołącz do dyskusji: HyperCrew otrzymał milion złotych dofinansowania na narzędzie do marketingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl