SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hyundai i Kia inwestują 100 mln euro w Arrival. Celem rozwój pojazdów elektrycznych

Hyundai Motor Company i Kia Motors Corporation ogłosiły inwestycję w wysokości 100 milionów euro w partnerstwo z firmą Arrival, brytyjskim startupem pojazdów elektrycznych.

Article

Umowa dotycząca inwestycji oraz wspólnego rozwoju pojazdów elektrycznych została podpisana w centrali Hyundai i Kia w Seulu. Dokument parafowali Albert Biermann, prezes i dyrektor działu badań i rozwoju w Hyundai Motor Group, oraz Denis Sverdlovsk, dyrektor zarządzający firmy Arrival.

Hyundai zainwestuje w projekt 80 milionów euro, a Kia - 20 milionów euro.

Dzięki współpracy, Hyundai i Kia planują wprowadzić konkurencyjne cenowo, małe i średnie samochody dostawcze oraz inne pojazdy dla firm oferujących usługi typu przewóz osób i shuttle.

Hyundai i Kia wykorzystają platformę skateboard firmy Arrival

Założona w 2015 r. firma Arrival posiada zakłady produkcyjne i centra badawczo-rozwojowe w USA, Niemczech, Singapurze, Rosji i Wielkiej Brytanii. Stworzyła ona skalowalną platformę deskorolki (skateboard) o modułowej strukturze komponentów, która łączy zestaw akumulatorów, silnik elektryczny i elementy układu napędowego.

Dzięki możliwości skalowania, platforma może zostać zastosowana do różnych typów pojazdów i wykorzystana do zaspokojenia różnorodnych potrzeb klientów. Obecnie Arrival prowadzi projekty pilotażowe z wieloma firmami logistycznymi w Europie, przy wykorzystaniu samochodów dostawczych zbudowanych w oparciu o tę technologię.

Współpracując z firmą Arrival, Hyundai i Kia planują dostarczać samochody dostawcze i autobusy przyjazne środowisku, których masowa produkcja ma być oparta o platformę Arrival. Odbiorcami pojazdów mają być europejskie firmy logistyczne, oferujące usługi typu przewóz osób i shuttle.

Hyundai i Kia już pracują nad elektrycznym pojazdem PBV

Hyundai i Kia ogłosiły niedawno opracowanie w pełni elektrycznego pojazdu specjalnego przeznaczenia (PBV). Podczas ostatnich targów CES 2020 w Las Vegas Hyundai przedstawił koncepcję pojazdu jako jedno z inteligentnych rozwiązań mobilności przyszłości. Również Kia, podczas spotkania z inwestorami, ogłosiła plan opracowania pojazdu specjalnego przeznaczenia dla firm z sektora przewozu osób i innych firm logistycznych.

Ponadto współpraca z firmą Arrival ma umożliwić Hyundaiowi przyspieszenie realizacji dwutorowej strategii obejmującej wprowadzanie akumulatorów elektrycznych i systemów ogniw paliwowych na europejski rynek pojazdów użytkowych. Inną inicjatywą w ramach tej strategii jest przedsięwzięcie joint venture firm Hyundai i H2 Energy, zakładające propagowanie samochodów ciężarowych napędzanych wodorem w Szwajcarii i w Europie. W ramach przedsięwzięcia, do 2025 roku Hyundai ma dostarczyć 1600 samochodów ciężarowych napędzanych wodorem do firm członkowskich H2 Mobility Switzerland Association i innych szwajcarskich przedsiębiorstw. Pierwsze pilotażowe dostawy tego typu pojazdów do Europy zostały zrealizowane na początku stycznia br.

Aby zbudować swoją pozycję na szybko rozwijającym się światowym rynku pojazdów elektrycznych Hyundai i Kia nawiązują współpracę z różnymi firmami. W maju 2019 roku zainwestowały 100 miliardów KRW (90 mln USD) w Rimac, chorwacką firmę produkującą samochody elektryczne, a we wrześniu zainwestowały również w Ionity, europejską sieć ładowania dużej mocy pojazdów elektrycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hyundai i Kia inwestują 100 mln euro w Arrival. Celem rozwój pojazdów elektrycznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl