SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

I kwartał Nokii rozczarował

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku Nokia zanotowała spadek udziałów na rynku sprzedaży telefonów komórkowych, a wyniki finansowe firmy były gorsze od spodziewanych przez analityków.

I kwartał Nokii rozczarował

W swoim oświadczeniu, największy producent komórek na świecie poinformował, że jego zysk netto w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrósł o 25 procent, do poziomu 1,22 miliarda euro - informuje serwis Bloomberg.com.

W tym samym czasie dochody fińskiej firmy zwiększyły się o 28 procent i wyniosły 12,66 miliarda euro, wobec 12,74 miliarda euro prognozowanych przez rynkowych analityków. Co prawda udziały Nokii na rynku sprzedaży komórek wzrosły w omawianym okresie z 36 do 39 procent, ale były one niższe w porównaniu z 40 procentami w IV kwartale roku ubiegłego.

W I kwartale firma sprzedała na całym świecie 115,5 miliona swoich urządzeń. To o 26,8 procenta więcej w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej, ale o 13,5 procenta mniej w porównaniu z ostatnimi trzema miesiącami 2007 roku.

Z kolei przeciętna cena produktów Nokii wyniosła w I kwartale 79 euro, wobec 80 euro jakich oczekiwali analitycy. Rok temu cena ta wynosiła 89 euro, a w poprzednim kwartale 83 euro.

źródło: Bloomberg.com

  • Więcej informacji:
  • Nokia
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: I kwartał Nokii rozczarował

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl