SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'I love Aster'

W kilka miesięcy po zakupie Aster przez fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, operator ruszył z innowacyjną kampanią reklamową pod hasłem 'I love Aster'.

Dotychczasowe działania komunikacyjne operatora koncentrowały się na komunikowaniu produktów i ich ceny – integracji trzech usług: telewizji, internetu i telefonu pod jedną marką Aster. W ten sposób firma kreowała postrzeganie siebie jako zaawansowanego technologicznie, innowacyjnego operatora telekomunikacyjnego, który oferuje usługi zintegrowane. Patrząc długofalowo, kontynuowanie komunikacji w oparciu o produkty i cenę nie jest drogą, która pozwoli zbudować markę o unikalnych wartościach na konkurencyjnym rynku usług telekomunikacyjnych.

Założeniem nowej kampanii jest odejście od komunikacji stricte produktowej, opartej na podkreślaniu technologicznych atrybutów poszczególnych usług i ich ceny na rzecz budowania przyjaznego i bardziej emocjonalnego wizerunku marki.

Celem kampanii jest wyraźne odróżnienie Aster od innych operatorów. Ciepłe i pozytywne skojarzenia wykorzystane w idei kreatywnej kampanii mają uczynić z firmy ulubioną markę usług zintegrowanych dla domu, markę lifestylową, a nie technologiczną.

W kampanii wykorzystane zostały następujące media: reklama zewnętrzna (billboardy, backlighty, citilighty), środki komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro) oraz telewizja (kanały tematyczne).

Kampania jest skierowana do ludzi w wieku 20 – 50 lat, z wykształceniem co najmniej średnim i dochodach na poziomie średnim i wyższym, mieszkańców Warszawy, Krakowa i Zielonej Góry. Kampania rozpoczęła się 1 kwietnia i trwać będzie do końca czerwca br.

Jednocześnie z początkiem kwietnia w internecie wystartowała kampania sprzedażowa usługi zintegrowanej: telewizji, internetu i telefonu, skierowana do młodszej grupy docelowej – 18 – 35 lat. Przekaz kampanii opiera się na zaletach internetu w Aster: „bez ograniczeń, dwa razy szybciej w nocy i bezpiecznie”, dostępnego w pakiecie trzech usług: telewizja + internet + telefon za 99,99 zł miesięcznie. Formy reklamowe, tj. top layery, double billboardy oraz mailing html internauci mogą zobaczyć na stronach Onet.pl, WP.pl, O2.pl oraz witrynach Ad.reach 500 i GRP.net 500.

Kampanię przygotowała agencja Marketing & Communications Consultants, autorem kreacji jest Jacek Redźko. Dom mediowy, który zaplanował media do kampanii to Maxus. Osobą odpowiedzialną po stronie klienta za realizację kampanii jest Kierownik ds. Komunikacji Marketingowej Aster, Beata Mazurkiewicz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'I love Aster'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl