SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IAB Polska wzywa do debaty o niejasnościach w ACTA

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska ocenia, że wątpliwości prawne w porozumieniu ACTA należy wyjaśnić w ramach debaty publicznej.

IAB Polska wzywa do debaty o niejasnościach w ACTA

IAB Polska w wydanym właśnie oświadczeniu podkreśla, że zdecydowanie popiera inicjatywy i działania prawne, które mają na celu ochronę praw własności intelektualnej w Internecie. „Wśród podmiotów członkowskich IAB Polska jest bowiem bardzo wiele takich przedsiębiorstw, które same tworzą treści i zależy im na zapewnieniu odpowiedniego poziomu ich ochrony” - uzasadnia organizacja.

>>> Michał Boni: rząd nie chce ograniczać wolności w internecie

IAB przypomina, że już w maju ub.r., wraz z innymi organizacjami, apelował do posłów Parlamentu Europejskiego o poparcie wniosku, żeby skierować ACTA do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwościowi w celu zaopiniowania, czy jest zgodne z prawem Unii Europejskiej. Natomiast w obecnej formie porozumienie powoduje liczne kontrowersje, dotyczące trybu jego procedowania i ostatecznego brzmienia, w jakim została przyjęta przez Radę i Parlament UE.

>>> KE: sugerowanie, że ACTA ogranicza swobodę w internecie jest kłamstwem

W związku z tym IAB Polska podkreśla konieczność wyjaśnienia - w trybie debaty eksperckiej zainteresowanych środowisk - poważnych wątpliwości prawnych zawartych w zapisach ACTA. Organizacja wskazuje kilka konkretnych paragrafów, mówiących m.in. o warunkach utrzymania przez daną stronę porozumienia systemu przewidującego ograniczenie odpowiedzialności dostawców usług internetowych, obowiązku w zakresie wspierania tzw. wspólnych wysiłków przedsiębiorców na rzecz skutecznego zwalczania naruszeń praw autorskich oraz warunków udostępniania sądom i tzw. „właściwym organom” danych osobowych internautów. Zdaniem IAB Polska niejasne są też zapisy dotyczące zasad liczenia odszkodowania należnego dysponentom praw własności intelektualnej, przedmiotu i zakresu współpracy międzynarodowej związanej z porozumieniem oraz konieczności dokonania zmian w prawie UE i prawie krajowym w związku z podpisaniem ACTA. „Wyjaśnienie powyższych kwestii pozwoli na usunięcie powstałych w związku z treścią ACTA niejasności, co zapewni stabilne otoczenie prawne dla wykonywania i podejmowania działalności gospodarczej w sektorze branży internetowej” - kończy swoje oświadczenie IAB Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IAB Polska wzywa do debaty o niejasnościach w ACTA

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rząd nie chce wg Boniego..
co zarządzi nasz "Big Brother"zza oceanu to nasz usłużny sługa zwany rząd musi powtarzam musi przełknąć
odpowiedź
User
koszmarek
Rząd nie chce wg Boniego!!!!co zarządzi nasz "Big Brother"zza oceanu to nasz usłużny sługa zwany rząd musi powtarzam musi przełknąć
odpowiedź
User
Kodi
Boni nie chce?? to po co podpisane ?
Oj poczekam ja sobie do wyborów....
odpowiedź