SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Iberion rozstaje się z Rafałem Wareckim i Małgorzatą Koselnik. „Dział sprzedaży nie zrealizował celu przychodowego”

Firma Iberion kończy współpracę z członkiem zarządu i chief revenue officerem Rafałem Wareckim (odejdzie ze spółki w marcu) oraz dyrektor produktu reklamowego i sprzedaży bezpośredniej Małgorzatą Koselnik. Wydawca zaznaczył, że dział kierowany przez Koselnik „nie zrealizował w pełni celu przychodowego w czwartym kwartale ubiegłego roku”.

W komunikacie Iberionu napisano, że „pomimo owocnej współpracy na wielu polach” firma zdecydowała się zakończyć współpracę z Rafałem Wareckim z powodu „rozdźwięku pomiędzy przedstawionym planem rozwoju działu sprzedaży bezpośredniej na 2023 r. a początkowymi, wspólnymi założeniami”.

- Rozstajemy się w doskonałych relacjach. Mimo krótkiego okresu współpracy udało się wprowadzić dużo dobrych zmian i sporo od siebie nauczyć. Nadal uważam, że Iberion jako grupa mediowo-społecznościowa ma wielki potencjał pod kątem rozwoju biznesu, tym bardziej po ostatnich wzmocnieniach kadrowych - komentuje Rafał Warecki.

- Jego wiedza, kompetencje i doświadczenie zdecydowanie wpłynęły na wyniesienie naszej organizacji na wyższy poziom i świeże spojrzenie na biznes wydawniczy - zapewnia

Warecki do zarządu Iberionu dołączył z początkiem października ub.r. Poprzednio przez siedem lat pracował w Wirtualnej Polsce, pełnił kolejno funkcje dyrektora produktów motoryzacyjnych i technologicznych, szefa spółki dobreprogramy, platformy Autocentrum oraz obszarem biznesu i finansów. W 2020 roku zastąpił Tomasza Machałę na stanowisku dyrektora ds. produktu wydawniczego w Wirtualna Polska Media, a w 2021 roku został prezesem spółek Domodi i Allani, które w ub.r. zostały połączone z Wirtualna Polska Media. Wcześniej był związany z grupą NextWeb Media, w 2015 roku przejętą przez Wirtualną Polskę.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Iberion kończy współpracę także z Małgorzatą Koselnik, dyrektor produktu reklamowego i sprzedaży bezpośredniej. W komunikacie uzasadniono, że kierowany przez nią dział „nie zrealizował w pełni celu przychodowego w czwartym kwartale ubiegłego roku”.

Koselnik była związana z wydawcą od października ub.r. Wcześniej pracowała m.in. przez 5,5 roku w Gemiusie (kolejno jako key account manager i senior key account manager), przez rok w Ringier Axel Springer i przez rok w Grupie K2.

W zarządzie Iberionu pozostają Albert Wójcik (jako CEO), Michał Chabas (jako chief product officer), Jan Kruś (jako chief technology officer) oraz Maksymilian Tomanek (jako chief operating officer).

- Ostatni kwartał to czas, który poświęciliśmy na dokładną diagnozę wyzwań całego wydawnictwa oraz określenie kierunków strategicznych, które będziemy realizowali w tym roku. Zamierzamy bardzo mocno postawić na dostępność treści wszędzie tam, gdzie aktualnie użytkownik konsumuje newsy oraz w formie, która jest dla niego wygodna. Towarzyszyć temu będą znaczące zmiany produktowe pozwalające użytkownikowi na bardziej dogłębną konsumpcję treści portali Grupy Iberion - zapowiada Michał Chabas.

Do Iberionu należy grupa serwisów internetowych, m.in. Goniec.pl, Swiatgwiazd.pl, Biznesinfo.pl i Smakosze.pl.

W 2021 roku firma zanotowała spadek przychodów o 50 proc. i 3,9 mln zł straty netto, tłumaczyła to spadkiem odwiedzalności swoich serwisów wynikającym z „zawirowań w algorytmach”. Natomiast w pierwszych siedmiu miesiącach 2022 r. miała 6,6 mln zł wpływów i 1,7 mln zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Iberion rozstaje się z Rafałem Wareckim i Małgorzatą Koselnik. „Dział sprzedaży nie zrealizował celu przychodowego”

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcci
Powodzenia!
odpowiedź
User
Lester
Brutalna konsekwencja
odpowiedź
User
Mati
trzy miesiące - chyba dokładnie tyle samo wytrzymał co Ewa z ZPR
odpowiedź