SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IDC: oznaki ożywienia na rynku sprzedaży serwerów w regionie EMEA

W III kwartale bieżącego roku przychód ze sprzedaży komputerowych serwerów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) spadł o 25,7 proc. w ujęciu rocznym, do poziomu 2,9 miliarda dolarów.

Liczba sprzedanych serwerów wyniosła niecałe pół miliona i była o 24,6 proc. mniejsza niż rok wcześniej - wynika z danych firmy badawczej IDC.

Za to w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami odnotowano wzrosty odpowiednio o 1,9 i 8,4 proc. Przychód wzrósł w ujęciu kwartalnym po raz pierwszy od ostatnich trzech miesięcy 2008 roku, co pokazuje że najgorsze czasy rynek ma już najprawdopodobniej za sobą.

78,3 proc. przychodu ze sprzedaży serwerów w omawianym regionie pochodziło w III kwartale z Europy Zachodniej, 11,7 proc. z Bliskiego Wschodu i Afryki, a pozostałe 10 proc. z Europy Środkowej i Wschodniej.

Pod względem przychodu liderem w omawianym okresie był Hewlett-Packard (1,2 mld USD, 40,3 proc. udziału w rynku), wyprzedzając firmy IBM (905 mln USD, 30,4 proc.), Dell (290,3 mln USD, 9,8 proc.), Sun (241,7 mln USD, 8,1 proc.) oraz Fujitsu (183,5 mln USD, 6,2 proc.). Przychód pozostałych producentów wyniósł łącznie 155,1 mln USD (5,2 proc. rynku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDC: oznaki ożywienia na rynku sprzedaży serwerów w regionie EMEA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl