SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IDC: wzrosty na rynku procesorów w III kw., Intel powiększa przewagę nad AMD

W III kwartale bieżącego roku globalny przychód ze sprzedaży procesorów komputerowych wyniósł 10,7 miliarda dolarów.

IDC: wzrosty na rynku procesorów w III kw., Intel powiększa przewagę nad AMD

Oznacza to wzrost o 12,2 proc. w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami oraz o 16,1 proc. wobec analogicznego okresu roku ubiegłego - wynika z danych firmy badawczej IDC.

Zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rok do roku, wzrosła także liczba sprzedanych układów - odpowiednio o 6,7 proc. i 5,2 proc.

Zdecydowanym liderem pod względem liczby sprzedanych procesorów była w III kwartale firma Intel, z 80,2 proc. udziału w rynku - o 0,9 pkt. proc. więcej niż we wcześniejszych trzech miesiącach. Drugi AMD zanotował w tym samym czasie spadek z 20,4 do 19,7 proc. Daleko w tyle za rywalami była trzecia w rankingu VIA Technologies, notując spadek z 0,3 proc. do 0,1 proc. rynkowego udziału.

Jednocześnie obniżona została rynkowa prognoza na cały bieżący rok. Wcześniej analitycy IDC szacowali, że liczba sprzedanych procesorów zwiększy się o 9,3 proc., a teraz zakładają wzrost o 7,3 proc.

  • Więcej informacji:
  • IDC
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDC: wzrosty na rynku procesorów w III kw., Intel powiększa przewagę nad AMD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl