SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Identyfikacja Wizualna Warszawy

Konkurs na opracownie Identyfikacji Wizualnej Warszawy

Jeszcze przez cztery tygodnie można zgłaszać chęć udziału w konkursie na opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Stołecznego Warszawy, ogłoszonym przez Biuro Promocji Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy zainteresowani są stworzeniem spójnej koncepcji wizualizacji dla Warszawy i posiadają wykształcenie plastyczne, reklamowe oraz doświadczenie w tego typu projektach. Deklarację udziału w konkursie oraz wymagane dokumenty należy złożyć do 13 sierpnia br. w Biurze Promocji Miasta. Prace można składać do 30 sierpnia br.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu na opracowanie loga graficznego oraz wzoru materiałów promocyjnych i druków urzędowych dla m.st. Warszawy i Urzędów dzielnic, w tym Wydziałów Obsługi Mieszkańców. Autor najlepszego projektu będzie zaproszony do wykonania całości zamówienia.

Zaprojektowane logo, oprócz oficjalnego herbu, będzie identyfikowane z Warszawą i używane we wszystkich działaniach promujących miasto
w kraju i zagranicą. Symbol powinien mieć charakter uniwersalny do wykorzystania w działaniach promujących biznes, inwestycje, wydarzenia kulturalne, imprezy masowe i turystykę.

Przygotowując koncepcję autorzy powinni wziąć pod uwagę cechy i atuty miasta: stołeczność, położenie geograficzne, potencjał ludnościowy
(także kadrowy) i gospodarczy, dynamiczny i ciągły rozwój miasta oraz atrakcyjne perspektywy. Ważne jest uwzględnienie symboli miasta: syrenki warszawskiej jako element herbu czy czerwono - żółtych kolorów.

Dla Polaków najbardziej rozpoznawalnym symbolem Warszawy jest wciąż Pałac Kultury i Nauki, najbardziej charakterystyczny obiekt architektoniczny miasta. Symbole Warszawy są słabo znane na arenie międzynarodowej. Sytuację tą ma zmienić spójny system wizualizacji wraz z logotypem i hasłem promującym Warszawę, wyłonionym w odrębnym konkursie.

Źródło: piar.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Identyfikacja Wizualna Warszawy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl