SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IFA 2013: nowe słuchawki z linii Aurvana od Creative

Podczas targów IFA 2013 w Berlinie marka Creative prezentuje kilka swoich najnowszych produktów, w tym zestawy słuchawkowe z linii Aurvana, która została poszerzona o trzy nowe modele - Aurvana Platinum, Aurvana Gold oraz Aurvana Live!2.

IFA 2013: nowe słuchawki z linii Aurvana od Creative

Bezprzewodowy zestaw Aurvana Platinum od Creative został wyposażony w 50-milimetrowe przetworniki dźwięku, podkreślające siłę basów, ostrość tonów wysokich oraz wyrazistość wokali.

Premierowym rozwiązaniem zastosowanym w tych słuchawkach jest autorska technologia ShareMe, która umożliwia równoczesne odtwarzanie dźwięku w dwóch zestawach poprzez ich bezprzewodowe połączenie. Dzięki tej funkcjonalności dwóch użytkowników, każdy na własnych słuchawkach, może jednocześnie słuchać tego samego źródła (np. odtwarzanej z jednego nadajnika muzyki, czy emitowanego w telewizji filmu).

Aurvana Platinum korzysta ze standardu łączności NFC, umożliwiającego parowanie słuchawek z nadajnikiem za pomocą jednego ich zetknięcia. Zestaw można również połączyć z urządzeniami nieposiadającymi funkcji NFC, korzystając z modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth. Ponadto technologia Creative Multipoint umożliwia łączenie się słuchawek z dwoma bezprzewodowymi nadajnikami jednocześnie. Oznacza to, że użytkownik np. podczas oglądania filmu na komputerze lub tablecie, może bez konieczności rozłączania i podłączania zestawu do telefonu odebrać połączenie.

Zestaw Aurvana Platinum wyposażono także w cztery mikrofony oraz technologię aktywnej redukcji hałasu, która wycisza ok. 90% odgłosów pochodzących z otoczenia, oferując jednocześnie wybór ustawień do wykorzystania w zależności od tego, z jakiego miejsca prowadzona jest rozmowa.

Bezprzewodowy zestaw Aurvana Gold, korzystający z łączności Bluetooth, został wyposażony w 40-milimetrowe neodymowe przetworniki dźwięku. Podobnie jak słuchawki Platinum, model Aurvana Gold korzysta z technologii ShareMe, standardu łączności NFC oraz aktywnej redukcji odgłosów z otoczenia, będącej w stanie wyciszyć ok. 85% niepożądanych zakłóceń. W zestaw wbudowane zostały dwa mikrofony.

Zestaw Aurvana Live!2 to ulepszony i odświeżony wizualnie model słuchawek Aurvana Live!, posiadający 40-milimetrowe przetworniki neodymowe i kompozytowe membrany z biocelulozy. Wzbogacony został również o wbudowany mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych i internetowych. Słuchawki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - czarno-srebrnej i czarno-czerwonej.

Słuchawki Aurvana Platinum, Aurvana Gold oraz Aurvana Live!2 od Creative będą dostępne w październiku br. w cenach odpowiednio 1199 zł, 799 zł i 499 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IFA 2013: nowe słuchawki z linii Aurvana od Creative

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl