SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IFM rozpoczął dystrybucję 10 funduszy zagranicznych Robeco

Robeco, holenderska spółka zarządzania aktywami, rozpoczęła we wtorek dystrybucję kolejnych 6 funduszy inwestycyjnych.

Wszystkie 10 funduszy oferowanych przez spółkę będzie dystrybuował Investment Fund Managers (IMF), z którym Robeco rozpoczęło właśnie współpracę, powiedział we wtorek Ton Kentgens country manager odpowiedzialny za Robeco w Polsce.

"IMF jest pierwszym dystrybutorem naszych wszystkich produktów w Polsce. Rozmawiamy już z kilkoma dużymi bankami i spodziewamy się, że te rozmowy zostaną sfinalizowane w czerwcu. Od strony produktowej na razie pozostaniemy przy 10 funduszach, które już mamy w ofercie. Pracujemy natomiast nad nowymi produktami alternatywnymi. Plan minimum to od 3 do 5 funduszy jeszcze w tym roku" - powiedział Ton, Kentgens country manager odpowiedzialny za Robeco w Polsce, podczas konferencji prasowej.

Od 20 marca oferta Robeco, które jest częścią grupy Rabobanku, została wzbogacona o 6 funduszy: Robeco Globar Equities, Robeco Globar Growth Equities, Robeco Chinese Equities, Robeco Property Equities, Robeco US Premium Equities, Robeco US MidCap Equities. Wszystkie fundusze zarejestrowane są w Luksemburgu.

Będą one dystrybuowane przez Investment Fund Managers (IMF), a za kilka miesięcy również przez Bank Gospodarki Żywnościowej, który już w październiku ubiegłego roku rozpoczął sprzedaż 4 funduszy inwestycyjnych Robeco.

Jak powiedział Kentgens, już w czerwcu tego roku oferta funduszy dostępna w BGŻ zostanie uzupełniona o kolejnych 6, ale denominowanych tylko w euro.

"Wyniki sprzedaży naszych funduszy przez BGŻ po pierwszych miesiącach są bardzo obiecujące. Bank zrealizował już 1/3 sprzedaży zaplanowanej na ten rok. Chcemy, aby od czerwca BGŻ sprzedawał wszystkie nasze fundusze dostępne w Polsce" - powiedział Kentgens.

Robeco oferuje jedyne na polskim rynku fundusze zagraniczne denominowane nie tylko w euro, ale i złotówkach z zabezpieczonym ryzykiem kursowym.

"Fundusze zagraniczne obecne w Polsce oferują produkty w różnych walutach, w tym także denominowane w złotych, jednak do tej pory nikt nie zaproponował zabezpieczenia ryzyka walutowego, co dla wielu inwestorów jest istotną przeszkodą w zainwestowaniu środków" - powiedział Aleksander Jawień, prezes Investment Fund Managers.

Zdaniem Jawienia, w tym roku inwestorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na rynek nieruchomości na świecie.

"Rynek nieruchomości w Azji był fantastyczny w 2006 roku i nadal jest bardzo obiecujący. Nie myślę tu o Chinach, Malezji, czy Indiach, ale o Japonii, Korei, Hongkongu, czy Singapurze. Nie można pominąć także rynków emerging markets, mimo wysokich cen akcji, również spółek notowanych na GPW" - powiedział Jawień.

Jego zdaniem, nie ma widocznych negatywnych tendencji, które spowodowałyby załamanie na polskim rynku akcji i obligacji w tym roku. Przewidywania na ten rok są pozytywne.

"Jeśli Polska, to jak najbardziej rynek akcji i obligacji. Myślę, że stopa zwrotu na rynku akcji na poziomie 20% jest realna, a być może ten wzrost będzie jeszcze wyższy" - powiedział Jawień.

Wartość aktywów zarządzanych przez Robeco na koniec roku obrotowego zakończonego w czerwcu 2006 roku wyniosła 132 mld euro. Robeco obsługuje ok. 1,5 mln inwestorów indywidualnych i 700 klientów instytucjonalnych.

Investment Fund Managers, który prowadzi działalność operacyjną od kwietnia 2004 roku, jest butikową instytucją finansową oferującą ponad 210 polskich i zagranicznych otwartych funduszy inwestycyjnych, zarządzanych przez 15 instytucji finansowych. Właścicielem IFM jest UBP Eastern European Partners.

W Polsce obecnych jest kilka zagranicznych spółek zarządzających aktywami, m.in.: Franklin Templeton, Black Rock Merill Lynch, Fortis, Robeco, Nordea. WIOF, Jyske, Raiffeisen, GE. Liczba funduszy zagranicznych notyfikowanych w Polsce wynosi ponad 290 niemal we wszystkich klasach aktywów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IFM rozpoczął dystrybucję 10 funduszy zagranicznych Robeco

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl