SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Igor Janke wraca do dziennikarstwa, uruchomił podcast „Układ otwarty”

Po ośmiu latach pracy w branż public relations Igor Janke wraca do mediów, zaczął realizować autorski podcast „Układ otwarty” z wywiadami. Docelowo chce go finansować ze zbiórki na Patronite.

Igor Janke Article

W ramach „Układu otwartego” nowe odcinki będą publikowane przynajmniej raz tygodniowo - na wszystkich dużych platformach podcastowych oraz w wersji wideo na You Tubie, uruchomiono też witryny ukladotwarty.pl i igorjanke.pl.

- Chcę, by „Układ” otwarty różnił się od tego, co dominuje w polskiej debacie i polskich” mediach. Żyjemy w trudnym czasie. Podziały rosną, polaryzacja ciągle postępuje. Im bardziej nasila się walka między dwoma obozami, tym mniej jest przestrzeni do rzetelnego opisywania rzeczywistości. Chcę wyjść poza naszą plemienną wojnę. W tym programie nie będę o nic walczył, do niczego przekonywał, a jedynie próbował zrozumieć, co się dzieje - zapowiada Igor Janke.

 

Opublikowano już kilka wywiadów w ramach podcastu: z Tomaszem Terlikowskim o kryzysie w Kościele, z Dariuszem Rosiakiem i Krzysztofem Stanowskim o mediach oraz z Bogusławem Leśnodorskim o piłce nożnej.

Igor Janke zapowiada, że w miarę rozwoju projektu pojawiać się będą kolejne formaty. W podcaście nie będzie żadnych ukrytych treści marketingowych - biznesowych ani politycznych.

Początkowo „Układ otwarty” będzie finansowany przez Igora Janke. Docelowo ma utrzymywać się z wpłat słuchaczy poprzez Patronite.pl.

 

Igor Janke przez 8 lat w public relations, wcześniej dwie dekady w mediach

W lipcu br. Igor Janke po prawie trzech latach pracy pożegnał się z agencją public relations R4S Consulting. Uzasadnił to tym, że jego żona Bogna Janke została sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

W R4S jako partner odpowiadał m.in. za rozwój międzynarodowy. Wcześniej przez pięć lat pracował w agencji Bridge, był tam partnerem i członkiem zarządu. Zajmował się tam tworzeniem strategii komunikacyjnych, doradztwem w zakresie wykorzystania nowych mediów i brand journalism oraz tworzeniem własnych mediów, a także prowadzeniem szkoleń dla liderów biznesu w zakresie wystąpień publicznych i pisania tekstów. Jesienią ub.r. Janke usłyszał zarzut prokuratorski w związku z obsługą firmy GetBack, ocenił go jako "całkowicie absurdalny".

Wcześniej przez dwie dekady pracował w mediach. Zaczynał jako reporter polityczny i szef działu kultury w „Życiu Warszawy”, potem był m.in. wicenaczelnym „Expresu Wieczornego”, redaktorem naczelnym Polskiej Agencji Prasowej (w latach 1998-2002), szefem działu politycznego „Rzeczpospolitej” oraz publicystą tego dziennika i „Uważam Rze”. Ponadto prowadził programy w TOK FM, TV Puls, TVP i Polsat News 2. Uruchomił platformę blogową Salon24.pl.

W 2012 założył niezależny think tank Instytut Wolności, a rok później Szkołę Przywództwa Instytutu Wolności, oboma podmiotami nadal zarządza.

Igor Janke napisał książki „POPIS-owa kronika upadku”, „Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbanie” i „Twierdza. Solidarność Walcząca. Podziemna armia”

Dołącz do dyskusji: Igor Janke wraca do dziennikarstwa, uruchomił podcast „Układ otwarty”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edek pisze dla Ciebie
A kiedy ten Pan odszedł z dziennikarstwa?
15 1
odpowiedź
User
rtg
trudno to bylo nazwac "dziennikarstwem" - to raczej jakas forma propagandy?
36 4
odpowiedź
User
User
Litości!!! Facet wcześniej na kierowniczym stanowisku w firmie, którą biznesmeni chociażby Czarnecki , oskarżają o szatnażowanie, w firmie do której weszło CBA i sprawdza faktury do umów ze SSP, chce rzetelnie i prawdziwie omawiać otaczającą rzeczywistość.... Facet, którego żona doradza prezydentowi tego kraju ma dość dzielenia polskiego społeczeństwa i chce w duchu koncyliacyjny rozmawiać ze zwaśnionymi stronami... I to wszystko oczywiście nie za swoje...
45 2
odpowiedź