SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Igor Janke wraca do dziennikarstwa, uruchomił podcast „Układ otwarty”

Po ośmiu latach pracy w branż public relations Igor Janke wraca do mediów, zaczął realizować autorski podcast „Układ otwarty” z wywiadami. Docelowo chce go finansować ze zbiórki na Patronite.

Igor JankeArticle

W ramach „Układu otwartego” nowe odcinki będą publikowane przynajmniej raz tygodniowo - na wszystkich dużych platformach podcastowych oraz w wersji wideo na You Tubie, uruchomiono też witryny ukladotwarty.pl i igorjanke.pl.

- Chcę, by „Układ” otwarty różnił się od tego, co dominuje w polskiej debacie i polskich” mediach. Żyjemy w trudnym czasie. Podziały rosną, polaryzacja ciągle postępuje. Im bardziej nasila się walka między dwoma obozami, tym mniej jest przestrzeni do rzetelnego opisywania rzeczywistości. Chcę wyjść poza naszą plemienną wojnę. W tym programie nie będę o nic walczył, do niczego przekonywał, a jedynie próbował zrozumieć, co się dzieje - zapowiada Igor Janke.

 

Opublikowano już kilka wywiadów w ramach podcastu: z Tomaszem Terlikowskim o kryzysie w Kościele, z Dariuszem Rosiakiem i Krzysztofem Stanowskim o mediach oraz z Bogusławem Leśnodorskim o piłce nożnej.

Igor Janke zapowiada, że w miarę rozwoju projektu pojawiać się będą kolejne formaty. W podcaście nie będzie żadnych ukrytych treści marketingowych - biznesowych ani politycznych.

Początkowo „Układ otwarty” będzie finansowany przez Igora Janke. Docelowo ma utrzymywać się z wpłat słuchaczy poprzez Patronite.pl.

 

Igor Janke przez 8 lat w public relations, wcześniej dwie dekady w mediach

W lipcu br. Igor Janke po prawie trzech latach pracy pożegnał się z agencją public relations R4S Consulting. Uzasadnił to tym, że jego żona Bogna Janke została sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

W R4S jako partner odpowiadał m.in. za rozwój międzynarodowy. Wcześniej przez pięć lat pracował w agencji Bridge, był tam partnerem i członkiem zarządu. Zajmował się tam tworzeniem strategii komunikacyjnych, doradztwem w zakresie wykorzystania nowych mediów i brand journalism oraz tworzeniem własnych mediów, a także prowadzeniem szkoleń dla liderów biznesu w zakresie wystąpień publicznych i pisania tekstów. Jesienią ub.r. Janke usłyszał zarzut prokuratorski w związku z obsługą firmy GetBack, ocenił go jako "całkowicie absurdalny".

Wcześniej przez dwie dekady pracował w mediach. Zaczynał jako reporter polityczny i szef działu kultury w „Życiu Warszawy”, potem był m.in. wicenaczelnym „Expresu Wieczornego”, redaktorem naczelnym Polskiej Agencji Prasowej (w latach 1998-2002), szefem działu politycznego „Rzeczpospolitej” oraz publicystą tego dziennika i „Uważam Rze”. Ponadto prowadził programy w TOK FM, TV Puls, TVP i Polsat News 2. Uruchomił platformę blogową Salon24.pl.

W 2012 założył niezależny think tank Instytut Wolności, a rok później Szkołę Przywództwa Instytutu Wolności, oboma podmiotami nadal zarządza.

Igor Janke napisał książki „POPIS-owa kronika upadku”, „Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbanie” i „Twierdza. Solidarność Walcząca. Podziemna armia”

Dołącz do dyskusji: Igor Janke wraca do dziennikarstwa, uruchomił podcast „Układ otwarty”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edek pisze dla Ciebie
A kiedy ten Pan odszedł z dziennikarstwa?
odpowiedź
User
rtg
trudno to bylo nazwac "dziennikarstwem" - to raczej jakas forma propagandy?
odpowiedź
User
User
Litości!!! Facet wcześniej na kierowniczym stanowisku w firmie, którą biznesmeni chociażby Czarnecki , oskarżają o szatnażowanie, w firmie do której weszło CBA i sprawdza faktury do umów ze SSP, chce rzetelnie i prawdziwie omawiać otaczającą rzeczywistość.... Facet, którego żona doradza prezydentowi tego kraju ma dość dzielenia polskiego społeczeństwa i chce w duchu koncyliacyjny rozmawiać ze zwaśnionymi stronami... I to wszystko oczywiście nie za swoje...
odpowiedź