SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł były wiceminister cyfryzacji

Nie żyje Igor Ostrowski - prawnik, działacz społeczny, w latach 2011-2012 wiceminister administracji i cyfryzacji. Miał 53 lata.

Igor Ostrowski, fot. materiały prasoweIgor Ostrowski, fot. materiały prasowe

O śmierci Igora Ostrowskiego poinformowali w mediach społecnościowych dziennikarze specjalizujący się w tematyce technologicznej. - Świetny prawnik specjalizujący się w nowych technologiach, państwowiec. Od miesięcy miałam się do niego odezwać i ciągle coś... Taka ogromna strata - napisała Sylwia Czubkowska.

- Igor Ostrowski nie żyje. Odszedł w wieku 53 lat w sobotę, 25 maja 2024 roku, o godz.14.30. Nie wstydzę się powiedzieć, że z oczu popłynęły mi łzy…., zacisnąłem palce myśląc o Nim, o Jego bezbrzeżnym cierpieniu w długiej i powracającej chorobie, ale i o Jego barwnej radości życia, mimo wszystko - stwierdził Michał Boni, w latach 2011–2013 minister administracji i cyfryzacji.

Igor Ostrowski w ostatnich latach był związany z międzynarodową kancelarią prawną Dentons, pełnił funkcję partnera i przewodniczącego globalnego działu prawa technologii, mediów i telekomunikacji.

W latach 2009-2013 pracował w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji: jako członek zespołu doradców strategicznych premiera, a przez siedem miesięcy na przełomie 2011 i 2012 jako wiceminister. Współtworzył raport Polska 2030 i program Polska Cyfrowa. W latach 2014-2016 Igor Ostrowski był przewodniczącym Rady ds. Cyfryzacji.

Od 2012 r. działał w Multistakeholder Advisory Group przy Internet Governance Forum - agendzie ONZ zajmującej się kwestiami funkcjonowania, ładu i rozwoju internetu na świecie. W listopadzie 2018 roku otrzymał z rąk Liu Zhenmina, zastępcy ds. gospodarczych i społecznych Sekretarza Generalnego ONZ, nagrodę specjalną przyznaną właśnie za zasługi na rzecz IGF.

W serwisie internetowym kancelarii Dentons wyliczono, że Igor Ostrowski „doradzał wiodącym europejskim i amerykańskim nadawcom radiowym i telewizyjnym, a także międzynarodowym operatorom telekomunikacyjnym i spółkom z branży IT w zakresie kluczowych kwestii dotyczących ich działalności w Polsce i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w zagadnieniach korporacyjnych, regulacyjnych oraz kwestiach związanych z prawem własności intelektualnej”. Zaznaczono, że miał w dorobku doradztwo w zakresie transakcji fuzji i przejęć oraz udział w projektach infrastrukturalnych i prywatyzacyjnych.

Przed pracą w Dentons Igor Ostrowski przez prawie 7,5 roku był partnerem w kancelarii White & Case, a przez trzy lata pełnił taką funkcję w kancelarii Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy.

Brał udział w produkcji filmu „Strefa Interesów”, który w br. otrzymał Oscary w kategoriach Najlepszy film międzynarodowy i Najlepszy dźwięk.

- Dziękuję Ci Igorze, za wszystko! Przez moje życie przemknąłeś, przefrunąłeś, jak wielobarwny, prawdziwie tęczowy ptak . Wnosząc wiedzę, serdeczność, ludzkie rozumienie technologii, profesjonalną rzetelność każdego z rozwiązań, które przygotowywałeś.  I nawet, kiedy bardzo cierpiałeś miałeś w sobie życzliwość i radość. Będę pamiętał Twój głos i wirowania tembru, Twoje oczy ciepłe i przenikliwe, Twoją pełną pasji gestykulację, Twój luz, jak zakładałaś nogę na nogę w tenisówkach - bez skarpetek i sznurowadeł - dodał Michał Boni.

Dołącz do dyskusji: Zmarł były wiceminister cyfryzacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl