SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Festival Group i Grup Mediapro wyprodukują sygnał z Igrzysk Europejskich

Polsko-hiszpańskie konsorcjum składające się z Festival Group oraz Grup Mediapro zostało producentem sygnału telewizyjnego z III edycji Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Krakowie i Małopolsce w dniach 21 czerwca–2 lipca. Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 nawiązał współpracę z polską spółką produkcyjną oraz hiszpańskim koncernem telewizyjnym.

Article

Aby zapewnić pokrycie sygnałem wszystkich 29 dyscyplin sportowych występujących na igrzyskach grupa zaangażuje do produkcji ponad 750 specjalistów, minimum 15 jednostek Outside Broadcast HD oraz wiele najnowocześniejszych kamer (m.in. Omnicam, Pole Cams).

Grupa będzie również odpowiedzialna za budowę, wyposażenie i zarządzanie Międzynarodowym Centrum Nadawczym (IBC) - obiektem z salą prasową, w którym będą przebywać media relacjonujące wydarzenie oraz gdzie będzie odbierany i zarządzany sygnał zawodów, co umożliwi milionom widzów bieżące śledzenie wydarzeń.

Grup Mediapro może pochwalić się bogatym doświadczeniem w produkcji na żywo dużych multidyscyplinarnych wydarzeń sportowych. W 2019 roku grupa pełniła rolę oficjalnego nadawcy Igrzysk Panamerykańskich i Igrzysk Panamerykańskich w Limie, a komitet organizacyjny ponownie powierzył Grup Mediapro pełnienie roli nadawcy gospodarza podczas nadchodzącej edycji zaplanowanej w Chile, oferując ponad 1900 godzin relacji na żywo.

Grupa pełniła również rolę głównego dostawcy usług audiowizualnych podczas Igrzysk Śródziemnomorskich, które odbyły się w ubiegłym roku w Oranie. Do obsługi wydarzenia zaangażowała ponad 350 specjalistów i 12 najnowocześniejszych jednostek OB. Grupa uczestniczyła również w produkcji Igrzysk Azjatyckich odbywających się w Turkmenistanie w 2017 roku, w Guangzhou w 2010 roku, wielu edycjach Pucharu Narodów Afryki i Pucharu Zatoki Perskiej.

Igrzyska Europejskie to międzynarodowe multidyscyplinarne wydarzenie sportowe organizowane przez Europejski Komitet Olimpijski odbywające się raz na cztery lata w różnych krajach; wersja Igrzysk Olimpijskich, w których setki sportowców, z 48 krajów, biorą udział w 29 różnych dyscyplinach sportowych, w tym w lekkoatletyce, kolarstwie, wioślarstwie, tenisie, pływaniu synchronicznym i skokach narciarskich.

- Jesteśmy zachwyceni, że wraz z naszym partnerem FESTIVAL GROUP możemy zostać producentem sygnału telewizyjnego z Igrzysk Europejskich. Wierzymy, że dzięki naszemu doświadczeniu w produkcji imprez multidyscyplinarnych wspólnie ze Stowarzyszeniem Europejskich Komitetów Olimpijskich stworzymy najlepszą jak dotąd edycję Igrzysk Europejskich - wskazuje Óscar López, Dyrektor Handlowy i Marketingowy w Mediapro Broadcast i Media Services w GRUP MEDIAPRO

Dołącz do dyskusji: Festival Group i Grup Mediapro wyprodukują sygnał z Igrzysk Europejskich

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl