SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IKEA w nowej kampanii opowiada o 60-letniej współpracy z Polską (wideo)

IKEA Retail Polska prowadzi nową kampanię przedstawiającą 60-letnią relację tej szwedzkiej firmy z Polską. Celem akcji jest przybliżenie historii tej współpracy oraz pokazanie jej pozytywnego wpływu na gospodarkę w Polsce i dalszy rozwój marki w duchu zrównoważonego rozwoju.

Article

Współpraca rozpoczęła się dokładnie 27 stycznia 1961 roku, kiedy Ingvar Kamprad złożył pierwsze zamówienie w polskiej fabryce na dostawę 500 krzeseł ÖGLA z drewna bukowego. Od tego czasu Polska jest istotnym partnerem marki na różnych płaszczyznach. Począwszy od sprzedaży, zarządzania centrami handlowymi, poprzez produkcję własną i współpracę z zewnętrznymi dostawcami, dystrybucję, usługi księgowe, finansowe, wsparcie IT, aż po realizację projektów komercyjnych i deweloperskich oraz produkcję zielonej energii.

IKEA w swojej najnowszej kampanii przypomina, że już od 60 lat współpracuje z Polską, a 20 proc. światowej jej produkcji pochodzi obecnie z Polski.

W Polsce produkowane są m.in. fotel Strandmon czy stolik Lack i setki innych, co IKEA podkreśla w komunikacji na kanałach social media. W ramach kampanii powstały również materiały video z udziałem pracowników ośmiu spółek z korzeniami IKEA, działającymi w Polsce. Spoty pokazują, jak szeroka jest działalność i rola firmy jako pracodawcy. Przedstawione sylwetki pracowników wskazują na istotne wartości, jakimi kieruje się marka.

Ważne miejsce w komunikacji kampanii zajmuje również zrównoważony rozwój wyznaczający przyszły kierunek współpracy z Polską. Firma inspiruje konsumentów do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych decyzji zakupowych, wyboru zrównoważonych materiałów czy prowadzenia przyjaznego dla planety domu. Pokazuje klientom, że kupując produkty pochodzące z jej sklepów, wspierają polskie przedsiębiorstwa oraz gospodarkę.

Kampania zwraca też uwagę na aspekty zrównoważonego rozwoju w działaniu samej firmy na rynku polskim, wskazując np. na produkcję energii przez farmy wiatrowe.

Kampania potrwa do końca marca br. Obejmują one komunikację wizerunkową oraz produktową. Działania obejmują kanały digital. W akcję zaangażowano też influencerów, których zadaniem będzie przybliżenie Polakom historii firmy w ich kraju.

Za przygotowanie koncepcji kreatywnej oraz produkcję kampanii odpowiedzialna była agencja VMLY&R. Media do kampanii zaplanował i kupił dom mediowy Wavemaker (GroupM). Komunikacją PR kampanii zajmuje się agencja Garden od Words.

Dołącz do dyskusji: IKEA w nowej kampanii opowiada o 60-letniej współpracy z Polską (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl