SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IKEA: dochód w górę, najdynamiczniej rozwija się Polska, 443 mln euro na premie

Grupa IKEA zanotowała w minionym roku finansowym dochód w wysokości 35,1 mld euro, co oznacza wzrost o 7,4% rok do roku.

Article

W roku finansowym 2016, Grupa IKEA zanotowała wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim na 27 z 28 rynków. Najdynamiczniej rozwijają się Polska oraz Chiny, Kanada i Australia.. Powstało 12 nowych sklepów oraz 19 punktów odbioru zamówień. Równocześnie Grupa IKEA rozwija także nowe formy sprzedaży, dzięki którym klienci sami zdecydują jak, gdzie i kiedy dokonają zakupów. Możliwość zakupu mebli przez internet w przyszłym roku zyskają też wszyscy mieszkańcy Polski, która dołączy do 14 krajów oferujących sprzedaż online. Jednocześnie w sklepach IKEA na całym świecie wzrosła liczba wizyt - do 783 mln.

IKEA osiągnęła w Polsce w roku finansowym 2016 przychód w wysokości 3 mld zł. Ważnymi działaniami w naszym kraju były inwestycje w powstanie nowych sklepów, których otwarcie planowane jest w Lublinie i w Warszawie. Dodatkowo w połowie grudnia klienci Opola i okolic będą mogli skorzystać z możliwości oferowanych przez pierwszy punkt odbioru zamówień w Centrum Handlowym Turawa.

Pracownicy otrzymali wsparcie w wysokości 443 mln euro, z czego 108 mln euro w ramach programu lojalnościowego Tack!, a 335 mln euro w ramach tzw. One IKEA Bonus.

W poprzednim roku finansowym Grupa IKEA zatrudniała 163 300 pracowników, w tym 3 810 w Polsce. Stanowiska managerskie w 48% zajmowane są przez kobiety.

Ponadto w roku finansowym 2016 IKEA wyprodukowała energię odnawialną w ilości odpowiadającej 71% jej całkowitego zużycia. W swoim asortymencie oświetlenia firma oferuje wyłącznie to wykonane w technologii LED (lub kompatybilne z żarówkami LED), a całość bawełny, z której wytwarza swoje produkty, pochodzi z bardziej zrównoważonych źródeł. Wartość sprzedaży asortymentu pozwalającego oszczędzać wodę, energię oraz segregować i minimalizować odpady wzrosła o 37% w porównaniu do poprzedniego roku.

Cele na przyszłość Grupy IKEA to inwestycje na kolejnych rynkach, dalszy rozwój nowych form sprzedaży i osiągnięcie pełnej niezależności energetycznej we wszystkich krajach, w których jest obecna.

  • Więcej informacji:
  • IKEA
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IKEA: dochód w górę, najdynamiczniej rozwija się Polska, 443 mln euro na premie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eryka Brokowska
Ikea rok rocznie chwali się rekordowymi zyskami. W tym roku padnie kolejny rekord. Tylko żal im tyłek ściska, żeby choć trochę kasy przeznaczyć na ucywilizowanie produkcji i wyciszenie fabryki pod Łodzią, która dudni mieszkańcom okolicznych miejscowości (3 gminy) całymi nocami nawet w promieniu 2 km. Nic dziwnego, że dobrze im idzie, skoro mogą sobie pozwilić na takie oszczędności na produkcji... W Szwecji czy Niemczech byłoby to nie do pomyślenia. Tam ludzie podnieśli larum jak samochody podczas budowy ikea wzniecały tumany kurzu. U nas przez 3 lata słychać fabrykę nawet 2 km dalej przy szczelnie zamkniętych oknach!
odpowiedź