SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IKEA i Media Markt zamykają sklepy do odwołania, Poczta Polska z nowymi zasadami

IKEA i Media Markt zamykają wszystkie swoje stacjonarne sklepy, ale wciąż wciąż będzie można zrobić zakupy online. Tauron, PGE Obrót i PGNiG zamknęły stacjonarne biura obsługi klientów, a Poczta Polska wprowadziła nowe zasady funkcjonowania swoich placówek. To efekt rozprzestrzeniającego się w Polsce wirusa COVID-19.

Article

Pod koniec ub. tygodnia, wraz z rosnącą w Polsce z dnia na dzień liczbą osób zakażonych na koronawirusa, urzędy skarbowe, oddziały ZUS a także większość urzędów miast i gmin poinformowała o ograniczeniu do niezbędnego minimum osobistych kontaktów petentów z urzędnikami, zachęcając do komunikacji drogą elektroniczną lub telefonicznie.

W ostatnich dniach o zamknięciu do odwołania stacjonarnych biur obsługi klienta zdecydowały m.in. takie spółki, jak PGE Obrót, PGNiG i Tauron. Ich klienci mogą załatwiać sprawy telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

W związku z ogłoszeniem zagrożenia epidemiologicznego w Polsce sieci sklepów IKEA, Media Markt i Intersport poinformowały w sobotę, że ich sklepy będą nieczynne do odwołania, a zakupy można realizować poprzez ich strony internetowe. Dotyczy to 11 sklepów IKEA i 88 marketów Media Markt.

Intersport zamknął wszystkie salony w centrach handlowych. W komunikacie poinformowano, że w celu ograniczenia kosztów „ spółka planuje kontynuować prowadzenie sprzedaży e-commerce. Pomimo to, sytuacja zagrożenia epidemicznego niekorzystnie wpłynie na wyniki finansowe spółki”.

Od poniedziałku 17 marca br. nieczynne będą też perfumerie Sephora. Firma zdecydowała, że zamknie wszystkie swoje sklepy, nie tylko te w galeriach handlowych – łącznie 94 w całym kraju. 

Krótsze godziny pracy w Poczcie Polskiej

Zmiany w funkcjonowaniu placówek wprowadziła też Poczta Polska. Zawieszono przyjmowanie przesyłek zagranicznych informując jednocześnie, że w związku z wprowadzeniem zakazu międzynarodowych połączeń lotniczych i kolejowych będą opóźnienia w dostarczaniu klientom przesyłek nadanych poza Polską.

Od 17 marca br. placówki pocztowe będą pracować po 6, a nie jak dotychczas 8 godzin dziennie. Te czynne w soboty będą obsługiwać interesantów tylko przez 3 godziny, a te całodobowe nadal będą działać 7 dni w tygodniu, ale tylko w godzinach 8-20.

PKN Orlen zdecydował z kolei o zamknięciu barów na swoich stacjach i zawiesił sprzedaż posiłków przygotowywanych na zamówienie klienta. Klienci stacji nadal mogą kupić te posiłki i napoje, które sprzedawane są na wynos, czyli m.in. kawę, herbatę czy hot dogi.

"Bankujmy bezpiecznie bez wychodzenia z domu"

Joao Bras Jorge, wysłał do klientów Banku Millennium list zachęcający do bezpiecznego bankowania bez potrzeby wychodzenia z domu. - Stoimy wszyscy przed piekielnie trudnym wyzwaniem, jakim jest zahamowanie zagrożenia epidemicznego i ryzyka zachorowania na koronawirusa w Polsce i na świecie. Sytuacja jest bezprecedensowa. Banki są niezbędnym ogniwem w życiu każdego współczesnego człowieka – za ich pośrednictwem płacimy, oszczędzamy, zaciągamy i spłacamy zobowiązania – muszą więc działać sprawnie również w tej wyjątkowej sytuacji, a ich klienci muszą czuć się bezpiecznie. Jako bankowcy mamy tego pełną świadomość.
W najbliższym czasie, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo pamiętajmy więc o kilku podstawowych zasadach, które można streścić w zdaniu BANKUJMY BEZPIECZNIE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU. Pozwolą nam one racjonalnie zadbać o nasze zdrowie:
- większość transakcji bankowych – przelewy, płatności, zakładanie lokat, spłacanie zobowiązań i wiele innych - można wykonać na komputerze lub telefonie we własnym domu. Aplikacja mobilna Banku Millennium i system internetowy Millenet dostępne są codziennie, 24 godziny na dobę.
- jeśli wychodzimy z domu i chcemy zapłacić np. za zakupy, zamiast gotówki wybierajmy płatności zbliżeniowe telefonem lub kartą, bezpieczniejsze z higienicznego punktu widzenia. Zakupy można również zrobić online, co jest ogólnodostępnym i sprawdzonym rozwiązaniem.
-  potrzebujemy gotówki? We wszystkich bankomatach gotówka jest i będzie dostępna. Na bieżąco i płynnie je uzupełniamy. Jeśli zdarzy się jednak z powodów logistycznych, że gotówki nie ma w urządzeniu, z którego korzystasz, udaj się do innego bankomatu. Aktualna lista jest dostępna na naszej stronie internetowej.
- pilne sprawy urzędowe można załatwić zdalnie. Wiele z nich udostępniliśmy w bankowości internetowej Millenet w zakładce MilleUrząd.
- po wprowadzeniu procedur zapewniających ciągłość działania systemów informatycznych w sytuacji wyjątkowej bankowość elektroniczna i mobilna działa nawet w sytuacji większego obciążenia, większej liczby osób bankujących bez wychodzenia z domu.
- w większości oddziałów i na infolinii pracujemy normalnie, a obsługa przebiega tak jak dotychczas. Niektóre oddziały mogą funkcjonować inaczej niż zwykle – na bieżąco uaktualniamy informację o ich dostępności na stronie internetowej banku. Ze względu na ochronę przed zachorowaniem w placówce może przebywać mniejsza liczba klientów. Nasi pracownicy zadbają o to, aby kontrolować sytuację w tym zakresie. Podczas wizyty prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości. Gotówkę rekomendujemy wypłacać z bankomatu kartą lub BLIKiem, a do kas zapraszamy po odbiór wypłat awizowanych.
- zachowajmy czujność i nie dajmy się potencjalnym oszustom.  Bank nigdy nie prosi o podanie w trakcie logowania pełnego numeru PESEL, numeru dowodu osobistego czy paszportu oraz numeru telefonu, pod żadnym pozorem nie prosi też o przeniesienie pieniędzy z konta - takie prośby należy ignorować.
Powyższe zasady dotyczą mnie, Państwa, nas wszystkich. Postarajmy się zachować spokój, działajmy racjonalnie i odpowiedzialnie, bo tylko w ten sposób możemy zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych - napisał Joao Bras Jorge, prezes zarządu Banku Millennium.

Przez koronawirusa zamknięte sklepy oprócz spożywczych i drogerii

W piątek premier oraz ministrowie zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji zapowiedzieli, że od soboty w całym kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Szef rządu wydało rozporządzenie, zgodnie z którym zamknięte na dwa tygodnie zostały wszystkie sklepy niespożywcze (z wyjątkiem drogerii i aptek), galerie handlowe, restauracje, puby i kina. Obowiązuje też zakaz zgromadzeń, w których bierze udział powyżej 50 osób.

W Polsce wykryto już 130 przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, trzy osoby zmarły.

Dołącz do dyskusji: IKEA i Media Markt zamykają sklepy do odwołania, Poczta Polska z nowymi zasadami

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan
taaa ale Castorama , Leroy działają w najlepsze. Tłumy jak nigdy.
Teraz one robią za centra handlowe.
Gdzie tu logika ?
odpowiedź
User
Xxx
Szkoda tylko, że pracownicy media markt muszą normalnie przychodzić do pracy.
odpowiedź
User
coś tu nie tak
Poniedziałek wypada 16.03, a 17.03 to już wtorek:
"... Od poniedziałku 17 marca br. nieczynne będą też perfumerie Sephora ...".
odpowiedź