SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pary wydają 300 zł mies. na wspólne rozrywki. Szukający związku zostawiają nawet 150 zł na portalach randkowych (infografika)

Przeciętny Polak będący w związku wydaje na wspólne przyjemności z partnerką lub partnerem ok. 300 zł miesięcznie. Na świętowanie rocznicy i kupno prezentów jest w stanie wydać po ok. 200 zł. Gdy natomiast zabiega o miłość, na jej poszukiwanie przy użyciu portali internetowych wydaje średnio nawet 147 zł, choć zwykle najpierw próbuje skorzystać z bezpłatnych opcji - wynika z badania SW Research.

fot. Shutterstock.comArticle

Niemal 23% badanych korzystało lub korzysta z portali randkowych. Najwięcej poszukujących miłości nie jest jednak skorych do wydawania na ten cel zbyt dużych kwot. Najczęściej są w stanie przeznaczyć mniej niż 100 zł – tak deklaruje niemal 25%. Jednocześnie odpowiednio ponad 13% oraz ponad 12% może wydać od 100 do 200 zł oraz od 200 do 400 zł.

Zdarzają się jednak i tacy, którzy za zdobycie miłości przez internet chcą zapłacić znacznie więcej, bo nawet ponad 800 zł. Natomiast ponad 39% korzysta tylko z bezpłatnych rozwiązań.

Na wspólne przyjemności w związku przeciętny Polak wydaje średnio ok. 300 zł miesięcznie. Rozumiane są one zwykle jako: wyjście do kina lub teatru, restauracji, drobne upominki czy wspólne wyjazdy. Mężczyźni są bardziej skłonni, by częściej wydawać nawet wyższe kwoty na ten cel niż przedstawicielki płci pięknej. I choć to zwykle kobiety pamiętają o różnych okazjach i uchodzą za bardziej romantyczne, to jednak ze względu na przyjęty tradycyjny model związku to panowie częściej ponoszą koszty związane ze wspólnymi wyjściami.

W przypadku świętowania rocznic Polacy są mniej rozrzutni – koszty, jakie są skłonni ponieść na ten cel, wynoszą średnio ok. 200 zł. Chęć wydania takich kwot wykazują obie płci, choć panowie częściej niż panie są w stanie ponieść w związku z obchodzeniem rocznic znacznie wyższe koszty, sięgające od 500 do nawet 2000 zł. Niemal 11% badanych w ogóle nie wydaje pieniędzy na celebrowanie tego typu okazji.

Na prezenty z okazji urodzin czy świąt, takich jak Boże Narodzenie albo walentynki, Polacy również wydają średnio 200 zł. Hojność niektórych partnerów może jednak zaskoczyć, ponieważ zdarzają się tacy, którzy na upominki są w stanie wydać nawet powyżej 3000 zł. Mają też oni jednak swoje przeciwieństwa, czyli osoby, które nie chcą przeznaczać na ten cel żadnych środków (niemal 5%).

Z wydatkami związane są także zdrady, z czego sprawę zdaje sobie 90% badanych Polaków. Nie są oni jednak w stanie precyzyjnie określić, jakie mogą być to kwoty, co zadeklarowało 56% badanych. W analizie pozostałych 44% odpowiedzi nie sposób również wskazać konkretnych i najbardziej popularnych dotyczących estymowanych kosztów romansu. Niemal 10% Polaków uważa, że utrzymanie kochanki lub kochanka nie wiąże się z ponoszeniem kosztów.

Raport "Ile kosztuje miłość w Polsce", przygotowany przez platformę do obniżania i opłacania rachunków MAM, został opracowany na podstawie badania ilościowego przeprowadzonego przez ośrodek badawczy SW Research w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 r., metodą CAWI, na reprezentatywnej grupie 1005 Polaków. 100% badanych zadeklarowało doświadczenie w zakresie stałych związków, 82% w momencie badania posiadało partnera lub partnerkę, a dla 63% aktualny związek trwał minimum 5 lat.

Dołącz do dyskusji: Pary wydają 300 zł mies. na wspólne rozrywki. Szukający związku zostawiają nawet 150 zł na portalach randkowych (infografika)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Waidmanns
Ja akurat milosc swojego zycia poznalem na festivalu metalowym(Inferno Metal Festival 2018 Oslo).Ale jak bylem singlem to owszem korzystalem z portali randkowych,jasne,jak najbardziej.Nie bede zaprzeczal,nie jestem hipokryta.Mialem rozne przygody.A jesli chodzi o wydawanie pieniedzy...zarowno ja,jak i moja sympatia,lubimy dawac sobie nawzajem jakies prezenty,ale raczej wiekszosc kasy przeznaczamy na rozmaite wyjazdy.Kochamy podrozowac,jezdzic na koncerty,imprezowac,itp.Po prostu lubimy ciekawe,swobodne,pelne pasji zycie.Nie chcemy tracic z zycia ani jednej sekundy.
odpowiedź