SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Kuchennych rewolucji” dzięki nowym programom i serialom podwoił przychody i zysk

W ub.r. firma Constantin Entertainment Polska, produkująca programy i seriale telewizyjne, m.in. „Kuchenne rewolucje” i „Nasz nowy dom”, osiągnęła wzrost wpływów o 97,5 proc. do 88,02 mln zł i zysku netto z 4,75 do 8,39 mln zł.

Magda Gessler, fot. TVNArticle

Przychody sprzedażowe netto Constantin Entertainment Polska poszły w górę z 37,3 do 86,48 mln zł, a wynik ze zmiany stanu produktów zmalał z 7,26 do 1,54 mln zł. Wpływy od niemieckiego Constantin Entertainment, jedynego udziałowca spółki, sięgnęły w ub.r. 1,96 mln zł.

Nowe produkcje dla Polsatu, TVN Grupy Discovery i Telewizji WP

Constantin Entertainment Polska od lat realizuje „Kuchenne rewolucje” dla TVN i „Nasz nowy dom” dla Polsatu.

W ub.r. wyprodukowała też programy „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” i „Wolni od długów” dla Polsatu, serial „Tajemnice miłości” dla TVN, program „40 kontra 20” dla TVN7, serial „48h. Zaginieni” dla Nowa TV, program „Polskie złote rączki” dla Zoom TV.

Pracowała również nad produkcjami, które trafiły na antenę już w ub.r.: programem „Farma” dla Polsatu, serialami stripted-docu „Zagadki losu” i „Opowieści małżeńskie” dla TVN7 oraz serialem dokumentalnym „Policjanci z sąsiedztwa” dla Telewizji WP.

Dużo więcej na usługi obce i wynagrodzenia

Koszty operacyjne Constantin Entertainment Polska poszły w górę z 41,46 do 80,44 mln zł, czyli o 94 proc. Ponad połowa to wydatki na usługi obce, które wzrosły z 23,12 do 42,21 mln zł.

Nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się z 9,98 do 24,46 mln zł. Firma w ub.r. nie zatrudniała pracowników etatowych, ze wszystkimi osobami współpracowała na podstawie umów cywilnoprawnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty zużycia materiałów i energii poszły w górę z 5,84 do 6,78 mln zł, a pozostałe koszty rodzajowe - z 2,41 do 6,63 mln zł.

Pozostałe wpływy operacyjne Constantin Entertainment Polska zwiększyły się z 2,9 do 3,05 mln zł. Na koniec ub.r. firma miała w kasie i na rachunkach bankowych 1,27 mln zł, wobec 3,22 mln zł przed rokiem. Przyszłe wpływy z nierozliczonych projektów filmowych wynosiły 6,64 mln zł, rok wcześniej było to 8,03 mln zł.

Cały zysk na dywidendę

Wszystkie wyniki rentowności firmy zwiększyły się mniej więcej dwukrotnie. Zysk sprzedażowy poszedł w górę z 3,1 do 7,59 mln zł, zysk operacyjny - z 5,95 do 10,61 mln zł, a zysk netto - z 4,75 do 8,39 mln zł.

Spółka w ub.r. zapłaciła 2,06 mln zł podatku dochodowego, wobec 1,14 mln zł rok wcześniej.

Constantin Entertainment jako jedyny udziałowiec na walnym zgromadzeniu postanowił, że cały zeszłoroczny zysk netto polskiej spółki zostanie mu wypłacony jako dywidenda.

Dołącz do dyskusji: Producent „Kuchennych rewolucji” dzięki nowym programom i serialom podwoił przychody i zysk

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klara
Design Dream pojedynek na wnętrza to też oni???
odpowiedź
User
lplpp
Sprzedawcy medialnejkiły
odpowiedź
User
Jerzy
Szczegolnie 40 20 bylo wieeeeeelkim sukcesem 😳😁
odpowiedź