SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media: Ilona Weiss nowym prezesem, Jolanta Kloc wiceprezesem

Do zarządu PMPG Polskie Media, właściciela m.in. tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”, zostały powołane Ilona Weiss jako prezes i Jolanta Kloc jako wiceprezes. Z końcem roku z zarządu firmy odchodzą Robert Pstrokoński i Ewa Rykaczewska.

Ilona WeissArticle

Ilona Weiss poprzednio, od grudnia 2012 roku do czerwca ub.r., była w zarządzie spółki ABC Data, pełniąc funkcje prezesa, wiceprezesa ds. operacyjnych oraz ds. finansowych i operacyjnych.

W latach 2008-2010 była dyrektorem finansowym w spółce Sage, a w latach 2010-2012 - wiceprezesem ds. finansowych w spółce Sygnity. Wcześniej przez kilkanaście lat była związana z koncernem Alcatel-Lucent, w 1996 roku objęła kierownicze stanowiska w dziale finansowym grupy Alcatel, a w 2006 roku, po globalnej fuzji Alcatela i Lucent, została menedżerem finansowym odpowiedzialnym za unifikację zasad sprawozdawczości finansowej połączonych firm.

W latach 1993-1996 pracowała jako ekonomista w Telekomunikacji Polskiej (obecnie Orange Polska), zajmowała się tworzeniem planów rozwojowych i inwestycyjnych.

- Nowa prezes zarządu przez ostatnie trzydzieści lat piastowała wysokie funkcje zarządcze w spółkach technologicznych. Jest przedsiębiorczym i zorientowanym na wyniki liderem, posiadającym wyczucie biznesowe i zdolność do przekształcania działalności i napędzania wzrostu na różnych rynkach, na co wskazuje wiele zrealizowanych przez nią z sukcesem projektów. Przekonałem się o tym osobiście przy wspólnej pracy z Uniwersytetem Stanforda i UPTC w Kalifornii - komentuje Michał M. Lisiecki, przewodniczący rady nadzorczej i większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media.

- Od kilku miesięcy Ilona Weiss współpracuje z zespołem PMPG w roli konsultanta, aktywnie uczestnicząc w rozpoczętej przez spółkę transformacji cyfrowej - zaznacza.

- Zmiana dzieje się teraz - pod wpływem cyfryzacji rynek mediów znajduje się w przełomowym momencie. Cieszę się, że będę mogła z pozycji prezesa zarządu PMPG Polskie Media S.A. przeprowadzić holding działający na rynku tradycyjnych i nowych mediów przez proces zmian technologicznych i wyzwań ery cyfrowej - mówi Ilona Weiss. - Dołączam do zespołu PMPG, spółki, która tak odważnie i stanowczo postawiła na cyfryzację. W moim odczuciu jej dodatkowym atutem jest jej transparentność jako podmiotu notowanego na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także siła marki i posiadanych brandów oraz jakość tworzonych treści, co przy właściwej strategii czyni ją podmiotem jeszcze bardziej atrakcyjnym w oczach przyszłych Inwestorów i Akcjonariuszy - zapewnia.

Jolanta Kloc wiceprezesem PMPG Polskie Media

Jolanta Kloc została powołana na stanowisko wiceprezesa PMPG Polskie Media odpowiedzialnego za pion finansowy. Od września br. jest już dyrektorem ds. finansowych w spółkach zależnych firmy.

W latach 1991-2020 była związana z należącą do Zygmunta Solorza grupą kapitałową Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Pełniła funkcje dyrektorskie i księgowe w wielu jej spółkach, m.in. członka zarządu, dyrektora finansowego i głównej księgowej w spółce PAK Górnictwo, dyrektora finansowego w Energoinwest Serwis, głównej księgowej w PAK Biopaliwa, spółce PAK Odsiarczanie i Ochrona PAK oraz wiceprezesa ds. finansowych w Trans PAK. Odpowiadała za tworzenie i wdrażanie strategii finansowej, opracowywanie rocznych, wieloletnich budżetów i planów finansowych oraz nadzór nad pracą działu finansowo-księgowego, kontrolingu i kadr

Ponadto od roku 2018 Jolanta Kloc jest członkiem rady nadzorczej i komitetu audytu w spółce Neuca.

- Jako członka rady nadzorczej, a jeszcze bardziej jako znaczącego akcjonariusza PMPG Polskie Media S.A., cieszy mnie fakt, iż spółka zapraszając kilka miesięcy temu do współpracy doświadczonego dyrektora finansowego dziś zyskuje w osobie Jolanty Kloc partnera, który może odegrać decydującą rolę w strategicznym zarządzaniu finansami firmy, wsparciu biznesu a także w procesie transformacji przedsiębiorstwa.  Dziękując za podjęcie wyzwania i przyjęcie propozycji objęcia funkcji wiceprezesa ds. finansowych dodam, iż kompetencje, doświadczenie i osobowość nowej wiceprezes są dla mnie gwarantem stworzenia i utrzymania wysokiej jakości kontaktów spółki z akcjonariuszami, analitykami oraz dziennikarzami finansowym - mówi Michał M. Lisiecki.

- Kierując się zasadami współpracy opartej na rzetelności i odpowiedzialności biznesowej, a także wiedzą o kondycji finansowej spółki, którą nabyłam przez ostatnie trzy miesiące jako dyrektor finansowy, przyjęłam propozycję objęcia funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansowych. Firmę - jej organizację, zespół i kierownictwo poszczególnych podmiotów - oceniam jako posiadającą atrakcyjny potencjał rozwoju. Liczę na owocną współpracę z interesariuszami spółki, w tym audytorami, instytucjami finansowymi czy podmiotami i inwestorami zaangażowanymi w rynek kapitałowy - komentuje Jolanta Kloc.

Trzy osoby odeszły z zarządu PMPG Polskie Media

Z początkiem maja ub.r. do zarządu PMPG Polskie Media zostali powołani Piotr Piaszczyk, Ewa Rykaczewska i Robert Pstrokoński. Piaszczyk odszedł z końcem września br., jednocześnie został członkiem rady nadzorczej firmy. Natomiast Rykaczewska i Pstrokoński w poniedziałek złożyli rezygnacje z dniem 31 grudnia.

Do PMPG Polskie Media należą większościowe pakiety udziałów spółek wydających tygodniki „Wprost” (od maja br. ukazuje się tylko w wersji cyfrowej) i „Do Rzeczy”, miesięcznik „Historia Do Rzeczy” oraz portale internetowe tych tytułów. W trzecim kwartale br. firma w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 51,1 proc. do 6,49 mln zł i zysku netto z 1,77 do 1,68 mln zł.

PMPG Polskie Media jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy, do Michała M. Lisieckiego należą akcje stanowiące 58,34 proc. kapitału firmy. Jej obecna wycena giełdowa to 19,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media: Ilona Weiss nowym prezesem, Jolanta Kloc wiceprezesem

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Greg
Dużo wieści ostatnimi czasy płynie z tej spółki. Jak na media - zaskakująco pozytywnych.
odpowiedź
User
Greg
Dużo wieści ostatnimi czasy płynie z tej spółki. Jak na media - zaskakująco pozytywnych.
odpowiedź
User
Joanna
Pozytywne wiatry. Brawo. Osoby zacne.
odpowiedź