SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IMS chce wypłacić 1,55 mln zł dywidendy. „Odradzające się przychody z usług reklamowych”

Zarząd zajmującej się marketingiem sensorycznym firmy IMS chce, żeby z zeszłorocznego zysku wypłaciła 1,55 mln zł dywidendy, po 5 groszy na akcję. Uzasadnia to stabilną sytuacją finansów spółki.

Article

W komunikacie IMS podano, że przy 5 groszy na akcję stopa proponowanej dywidendy będzie wynosiła 1,86 proc. (według kursu spółki z zamknięcia sesji giełdowej w środę). Dywidendą objętych będzie 31,1 mln akcji firmy, wszystkie oprócz tych skupionych przez nią.

Podkreślono, że taka rekomendacja „wynika z szerokiej analizy sytuacji spółki, grupy kapitałowej IMS S.A. oraz otoczenia gospodarczego”. - W szczególności chodzi o stabilną, dobrą sytuację finansową Emitenta (czyli IMS - przyp.), stopniowe powiększanie ilości lokalizacji abonamentowych ponad stan posiadania na koniec 2019 roku oraz odradzające się przychody z usług reklamowych - wyliczono.

Grupa kapitałowa IMS w ub.r. zanotowała 58,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, 18 mln zł zysku EBITDA, 11,9 mln zł zysku EBIT i 9,5 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. W lutym br. zarząd proponował, żeby firma wypłaciła dywidendę wynoszącą po 20 groszy na akcję.

W związku ze spowolnieniem wywołanym przez epidemią koronawirusa firma w drugiej połowie maja zawiesiła swoją politykę dywidendową.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa IMS zanotowała spadek przychodów o 22,7 proc. do 10,52 mln zł oraz zysku netto z 1,69 mln zł do 892 tys. zł. W związku z epidemią koronawirusa najmocniej ucierpiały jej usługi audio i wideo, digital signage oraz eventy. Na początku lipca IMS sprzedał należące do niej 73 proc. udziałów spółki IMS events. Zaznaczono, że w pierwszej połowie br. przychody tej spółki były o ok 90 proc. niższe niż rok wcześniej.

W środę na koniec sesji kurs giełdowy IMS wynosił 2,69 zł, co daje kapitalizację w wysokości 84,53 mln zł. W połowie marca cena akcji spadła z ok. 4 zł do nawet 2,04 zł, potem wzrosła do pułapu 2,30-2,80 zł.

Głównymi akcjonariuszami IMS są wiceprezes spółki Dariusz Lichacz (ma 19,69 proc. kapitału), prezes Michał Kornacki (19,01 proc.), TFI Opera (11,97 proc.) i członek rady nadzorczej Artur Czeszejko-Sochacki (10,68 proc.).

Dołącz do dyskusji: IMS chce wypłacić 1,55 mln zł dywidendy. „Odradzające się przychody z usług reklamowych”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl