SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

5 polskich startupów wybrano w pilotażowej edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka

Zakończył się pierwszy etap pilotażowej edycji stworzonego przez Sebastiana Kulczyka programu InCredibles dedykowanego polskiemu ekosystemowi startupów. Wyłoniono pięciu laureautów, którzy rozpoczną pracę nad akceleracją. Na liście znalazły się Archdesk ERP, Hotailors, Radio Net Media Ltd., Tidio i UserEngage.

Sebastian Kulczyk z finalistami InCrediblesArticle

Start InCredibles ogłoszono w końcu maja br. Sebastian Kulczyk we współpracy z fundacją Startup Poland oraz Campus Warsaw uruchomił wówczas program wsparcia startupów. Według zapowiedzi przedsiębiorca zamierza w sumie zainwestować w młode polskie firmy kwotę 60 mln dol.

Od 29 maja br., kiedy program został ogłoszony do InCredibles zgłosiło się 426 startupów. Z 10 projektów w rundzie finałowej jury w składzie: Sebastian Kulczyk, Rafał Plutecki, Julia Szopa, Piotr Pietrzak, Mariusz Gralewski i Lawrence Barclay wybrało 5 spółek, które wejdą do akceleracji. Na liście znalazły się Archdesk ERP, Hotailors, Radio Net Media Ltd., Tidio i UserEngage.

W komunikacie podkreślono, że InCredibles zapewnia nie tylko środki na akcelerację (do 100 tys. dol. na startup), ale przede wszystkim wspólną pracę nad budowaniem wartości i perspektywami globalnego rozwoju.

Program umożliwi wybranym startupom skorzystanie z wiedzy i doświadczeń mentorów oraz zdobycie międzynarodowych kontaktów ze światem biznesu działającym w obszarze rozwijanych przez wybrane spółki technologii.

- To nie finał, a nawet nie półmetek, bo dopiero teraz rozpoczynamy najważniejszy etap – zaznacza Sebastian Kulczyk, CEO Kulczyk Investments. – Dzięki unikatowej formule programu InCredibles ruszamy z „szyciem na miarę” optymalnej akceleracji dla naszych spółek. A czy program był pożyteczny, za dwa miesiące ocenią sami finaliści.

Kulczyk zadeklarował uruchomienie kolejnej edycji programu w przyszłym roku.

Poniżej opis spółek które zostały objęte pilotażowym etapem InCredibles.

Archdesk ERP
Oprogramowanie do zarządzania dla fabryk i firm w branżach produkcyjnych oraz budowlanych. Archdesk spełnia wszystkie wymogi firmy jednym pakietem oprogramowania, poczynając od księgowości poprzez zarządzanie projektem, wycenami, kończąc na zarządzaniu materiałami czy zasobami ludzkimi.

Hotailors
Inteligentna technologia w branży podróży stworzona dla nowoczesnych agencji turystycznych. Dzięki milionom zapisanych hoteli w 198 krajach, inteligentnym analitykom i zastosowaniu przyjaznego dla agenta pojedynczego interfejsu pomaga sprzedawać więcej pokoi hotelowych.

Radio Net Media Ltd.
Stworzona przez startup Platforma Ad Sonos monetyzuje streaming stacji radiowych. System w czasie rzeczywistym podmienia nadawany w radiu blok reklam na zestaw targetowanych i profilowanych reklam w streamie w sposób niezauważalny dla słuchacza.

Tidio
Startup jest producentem komunikatora, który pozwala na agregowanie wiadomości ze wszystkich najpopularniejszych kanałów (Live Chat Messenger, e-mail) w jednym miejscu. Aktualnie firma pracuje nad kreatorem botów, który pomoże zautomatyzować większość procesów komunikacyjnych, dzięki czemu czas odpowiedzi na zapytania klienta będzie niemal błyskawiczny.

UserEngage
Startup wspiera działanie zespołów marketingu, sprzedaży i wsparcia klienta umożliwiając im wysyłanie automatycznych i spersonalizowanych wiadomości we wszystkich kanałach. Dzięki szybkiej, nawet jednodniowej implementacji stanowi alternatywę dla korporacyjnych systemów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 5 polskich startupów wybrano w pilotażowej edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
edek
Czy przypadkiem startupy nie powinny oferować innowacyjnych rozwiązań?
odpowiedź
User
MD
Czy przypadkiem startupy nie powinny oferować innowacyjnych rozwiązań?


Innowacyjny może być model zarządzania, planowanie procesów - sam pomysł wcale nie musi być innowacyjny. Ale sposób realizowania pomysłu może sam być w sobie innowacyjny.
odpowiedź
User
eryk
Kulczyk jak zwykle na luzie, z gestem i fantazją. Ma i umie dawać z portfela; imponuje.
odpowiedź