SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inea z ponad 300 tys. klientów, wpływy 4 proc. w górę

Na koniec ub.r. wielkopolska sieć kablowa Inea miała 309 tys. klientów indywidualnych. Przychody operatorów zwiększyły się o 4 proc.

Article

W 2022 roku Inea wypracował 391 mln zł przychodów. W porównaniu z rokiem 2021 jej przychody wzrosły o 4 procent.

203 tys. klientów Inei na koniec ub.r. korzystało z internetu światłowodowego, a ok. 185 tys. - z usługi telewizyjnej. Średnia prędkość przesyłu danych oferowanego przez dostawcę wynosiła 574 Mb/s.

W maju ub.r. operator podał, że ma ponad 300 tys. klientów indywidualnych, z których 180 tys. korzysta z usługi telewizyjnej.

Inea nie ujawnia, ilu ma klientów biznesowych i instytucjonalnych, zaznacza natomiast, że z jej łączy w Wielkopolsce korzystają wszystkie sądy okręgowe i szpitale wojewódzkie oraz prawie 90 proc. jednostek straży pożarnej i policji.

- Za nami dynamiczny i bardzo wymagający rok, który zakończyliśmy notując dobre wyniki nie tylko w sektorze klientów indywidualnych, ale też biznesowych. W lipcu podpisaliśmy także pierwszą umowę na korzystanie z sieci budowanych przez spółki spoza naszej Grupy, to dla nas ważny krok na drodze do bycia ogólnopolskim dostawcą usług światłowodowych - wylicza Maciej Piechociński, prezes Inei.

Firma od połowy 2021 roku działa jako niezależny dostawca usług, po tym jak do osobnej spółki Fiberhost został wydzielony operator otwartych sieci światłowodowych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Niedawno Inea zawarła umowę współpracy z operatorem światłowodowym Nexera, uzyskując dostęp do jej sieci mającej w zasięgu 420 tys. punktów adresowych.

W listopadzie ub.r. firma podwyższyła ceny usługi internetowej, a obniżyła stawki za część pakietów telewizyjnych. Inea należy do grupy kapitałowej Odin Holding.

Dołącz do dyskusji: Inea z ponad 300 tys. klientów, wpływy 4 proc. w górę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
In
Brak routerów WiFi6 (802.11ax), IPv6 (zapowiadane od lat... i nic). Najdroższa telewizja.

Są jednak też i plusy i jest nim niewątpliwie symetryczny internet (nadal rzadkość wśród polskich dostawców). Prędkość uploadu (a nie tylko downloadu) jest często kluczowa np. w zdalnej pracy z domu.
odpowiedź
User
k
Dajesz Maciek !
odpowiedź