SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Inea: symetryczny internet dla wszystkich klientów FTTH

Sieć Inea wprowadziła do oferty łącza symetryczne, które są udostępniane bezpłatnie klientom korzystającym z technologii FTTH.

Article

W połowie października br. Inea uruchomiła światłowód symetryczny o przepustowości 10 Gb/s. Od wczoraj klienci światłowodu do domu Inea (ang. FTTH - Fiber-To-The-Home), mogą korzystać z łącza symetrycznego. Oznacza to, że wysyłanie plików będzie odbywać się równie szybko, jak ich pobieranie.

Łącze symetryczne zostało wprowadzone do oferty Inei na stałe, bez żadnych dodatkowych opłat oraz zmian warunków umowy.

Nowi użytkownicy światłowodu do domu Inea będą teraz mogli korzystać z jednego z pięciu pakietów: 100/100 Mb/s, 300/300 Mb/s, 600/600 Mb/s, 1/1 Gb/s lub 10/10 Gb/s.

Ceny światłowodu się nie zmieniły, zaczynają się od 100 Mb/s za 49,90 zł, a kończą na Fiber 10/10 Gb/s za 399,90 zł.

- Wiemy, że dla wielu naszych klientów wysyłanie plików jest równie ważne, jak ich pobieranie. Jeśli technologia coś umożliwia, to my chcemy to udostępniać naszym klientom i stąd pomysł na tę zmianę - wyjaśnia Michał Bartkowiak, chief operating officer Inea.

Zmiana ta dotyczy dotychczasowych abonentów Inea oraz nowych klientów i obejmie ponad 90 tys. osób w całej Wielkopolsce.

Wprowadzeniu łączy symetrycznych dla klientów Inei towarzyszy komunikacja marketingowa pod hasłem „Od teraz w obie strony równie szybki światłowód dla wszystkich”. Działania obejmują radio, telewizję, outdoor oraz internet. W salonach pojawią się też dedykowane materiały informujące o szczegółach całej akcji.

Inea z nowym właścicielem i ofertą mobilną

Na początku br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie Inei przez australijski fundusz inwestycyjny Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5) zarządzany przez Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). Nie podano, jaką konkretnie część udziałów ani za ile kupił fundusz.

Wiosną br. Inea pozyskała 930 mln zł finansowania od ośmiu firm z sektora finansowego. Zapowiedziała, że przeznaczy te środki na refinansowanie istniejącego zadłużenia, finansowanie działalności bieżącej oraz budowę sieci światłowodowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Ponadto firma wprowadziła nową ofertę usług mobilnych, od miesiąca reklamuje ją pod hasłem „Czas wyrównać rachunki”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inea: symetryczny internet dla wszystkich klientów FTTH

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl