SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inea udostępni T-Mobile Polska swoje łącza światłowodowe. Podpisano umowę

Inea i T-Mobile Polska podpisały umowę dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej. Współpraca ta obejmie dostęp dla do gospodarstw domowych znajdujących się w zasięgu sieci Inea na obszarach POPC. W ramach porozumienia obaj partnerzy będą współpracować ze sobą także w obszarze technologicznym.

fot. Shutterstock.comArticle

Inea i T-Mobile Polska poinformowały o podpisaniu umowy dotyczącej świadczenia usług w modelu BSA na obszarach, na których Inea buduje sieć światłowodową w ramach drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Inea uzyskała w nim wsparcie finansowe w wysokości 200 mln zł., w ramach którego może rozszerzyć dostęp do światłowodu o ok. 160 tys. gospodarstw domowych w regionach poznańskim, leszczyńskim, kaliskim i konińskim.

Wartości kontraktu nie podano. Poza umową o dostępie hurtowym do infrastruktury zawarte zostało także porozumienie o partnerstwie technicznym, zgodnie z którym Inea odpowiadać będzie za uruchomienie oraz utrzymanie usług telekomunikacyjnych T-Mobile Polska.

Umowa została podpisana na czas nieokreślony. Obie strony zadeklarowały też chęć dalszego rozwoju współpracy w zakresie udostępniania infrastruktury przez Inea.

- Bardzo cieszą mnie podpisane umowy. Jestem przekonany, że to tylko początek szerszej współpracy z T-Mobile Polska -– przyznaje w komunikacie Michał Bartkowiak, wiceprezes Inea. - Dzięki wspólnym działaniom przyczynimy się do popularyzacji technologii światłowodowej wśród klientów, a także umożliwimy im dostęp do bogatej palety usług i możliwość większego wyboru spośród ich dostawców. Dla Inea to ważny krok umacniający naszą pozycję lidera otwartej infrastruktury FTTH w Polsce. Zakładamy, że w ciągu 3 lat nasza sieć będzie stanowiła ponad połowę otwartej infrastruktury światłowodowej w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE: T-Mobile startuje ze światłowodem i Netflixem

Z kolei Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska zaznacza, że kompleksowa oferta usług dla domu to strategiczny kierunek rozwoju T-Mobile.

- Dlatego mocno stawiamy na rozwój w tym obszarze. W ostatnich tygodniach ogłosiliśmy nawiązanie współpracy z Amazon, ale równolegle pracujemy nad zwiększeniem zasięgu naszej oferty, stąd rozwój współpracy z kolejnymi partnerami infrastrukturalnymi. Cieszymy się, że dzięki umowie z Inea będziemy mogli zaoferować usługi na najwyższym poziomie technicznym kolejnym klientom - podkreśla Maierhofer.

CZYTAJ TAKŻE: Janusz Kosiński oddaje stery w Inei, Michał Bartkowiak na czele

W trzecim kwartale br. T-Mobile Polska zanotował spadek przychodów o 4,5 proc. do 1,612 mld zł oraz wzrost zysku EBITDA AL o 3,4 proc. do 423 mln zł. Liczba klientów operatora zwiększyła się o 215 tys. do 10,908 mln.

Inea jest dostawcą kablowego dostępu do internetu. Firma od dłuższego czasu znajduje się na szczycie listy polskich operatorów oferujących najszybszy przewodowy dostęp do sieci.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inea udostępni T-Mobile Polska swoje łącza światłowodowe. Podpisano umowę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl