SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Info-TV-FM rozpoczyna współpracę z Erą

Spółka Info-TV-FM zawarła z Polską Telefonią Cyfrową (PTC - operator komórkowej sieci Era) umowę ramową określającą warunki wynajmowania przez PTC powierzchni teletechnicznej na wieżach, masztach i w obiektach PTC na potrzeby instalacji sprzętu teletechnicznego, poinformował fundusz Magna Polonia, który jest głównym akcjonariuszem Info-TV-FM.

"Umowa została zawarta na czas nieokreślony. Na podstawie postanowień umowy INFO-TV-FM będzie składało zamówienia określające zapotrzebowanie na najem powierzchni pod instalacje sprzętu teletechnicznego, po czym w miarę dostępności powierzchni, będzie dochodziło przekazywania INFO-TV-FM w najem powierzchni w kolejnych lokalizacjach" - czytamy w komunikacie.

Umowa określa wspólne warunki cenowe, operacyjne i techniczne dotyczące najmu oraz instalacji przez INFO-TV-FM sprzętu teletechnicznego na wynajętych powierzchniach. Termin najmu poszczególnych lokalizacji został określony na 5 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne okresy.

Dzień wcześniej Magna Polonia informowała, że spółka Mediatel przejmie operatora telefonii komórkowej CenterNet w zamian za pakiet większościowy swoich akcji wyemitowany dla funduszu NFI Midas. Dzięki umowie z PTC Info-TV-FM być może będzie w stanie obniżyć koszty ewentualnej budowy sieci dla CenterNet, który musi wypełnić warunki swojej licencji.

Dołącz do dyskusji: Info-TV-FM rozpoczyna współpracę z Erą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl