SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Infor Biznes wygrał kolejny proces o kradzież artykułów

Spółka Infor Biznes (wydawca “Dziennika Gazety Prawnej) wygrała proces sądowy w sprawie naruszenia autorskich praw majątkowych przeciwko spółce spedycyjnej Arsped, właścicielowi portalu Spedycje.pl.

Infor Biznes wygrał kolejny proces o kradzież artykułów

Wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga stwierdza, że Arsped zamieszczał na stronie internetowej Spedycje.pl artykuły z „Gazety Prawnej” bez zgody wydawcy. Proceder ten miał miejsce jeszcze przed fuzją „GP” oraz „Dziennika”.

Zgodnie z wyrokiem, Arsped został zobowiązany do natychmiastowego usunięcia publikacji „GP” ze swojej witryny. Dodatkowo firma ma zapłacić na rzecz Infor Biznes odszkodowanie w wysokości 14 850 złotych oraz zamieścić w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz w serwisie spedycje.pl kilka oświadczeń informujących, że publikowała na swoich stronach internetowych artykuły, do których prawa należne są Infor Biznes. Wydany wyrok jest wyrokiem zaocznym i nie jest prawomocny.

Wygrana ze spółką Arsmed nie jest pierwszą sprawą, gdzie Infor Biznes dochodzi swoich praw. M.in. w grudniu zeszłego roku wydawnictwo zawarło ugodę z firmą AL PARI Business Centre Norbert Poliński, której zarzucono nielegalne zamieszczanie w internecie tekstów będącym dokładnym przedrukiem z serwisów Gazetaprawna.pl i Forsal.pl.

Dominik Tzimas, wiceprezes zarządu wydawnictwa przyznał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że spółka już od jakiegoś czasu podejmuje bardzo zdecydowane kroki na rzecz ochrony treści w internecie. Jak powiedział, ich efektem jest to, że niektóre podmioty, które kradną treści w sieci, same zgłaszają się do wydawnictwa, by podpisać ugodę i uniknąć procesu sądowego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, takich spraw jest obecnie przynajmniej kilka.

Infor Biznes był współtwórcą kampanii wydawców prasy na rzecz uregulowania należnych im praw autorskich w sieci „Szanuję, nie kopiuję”. – Nasze wydawnictwo prowadzi tę akcję edukacyjną razem z „Rzeczpospolitą”, „Parkietem” i „Pulsem Biznesu”. W maju w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się kolejna konferencja w ramach tej kampanii – powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dariusz Piekarski, prezes zarządu wydawnictwa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Infor Biznes wygrał kolejny proces o kradzież artykułów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
only
Biedny Infor czerwieni z nieudacznikiem Tzimasem wygnanym z axla. Za co płacić? za artykuły studentów skopiowane z tvn 24 he he he,pajace
8 8
odpowiedź