SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Infor PL Ryszard Pieńkowski przechodzi do rady nadzorczej, Ewa Świstuniuk nowym prezesem

Ryszard Pieńkowski, właściciel Grupy Infor PL, do której należy m.in. wydawca „Dziennika Gazety Prawnej”, z funkcji prezesa spółki przechodzi do rady nadzorczej. Nowym prezesem będzie Ewa Świstuniuk, jednocześnie prezes Infor Biznes.

Ryszard Pieńkowski, właściciel Infor PLArticle

- Planowałem przejście do rady nadzorczej już od dwóch lat, kiedy odkupiłem udziały w spółce Infor Biznes od Ringier Axel Springer i stałem się jej jedynym właścicielem. Intensywnie pracowałem z zespołem, by wprowadzić synergię między spółkami Grupy Infor PL. W rezultacie doprowadziłem do stabilnej sytuacji i teraz - w dobrej kondycji firmy - mogę przekazać stery, czyli zarządzanie operacyjne, moim menedżerom - uzasadnia Ryszard Pieńkowski.

- Jestem spokojny o przyszłość firmy, bo oddaję ją w dobre ręce - dodaje.

W komunikacie Infor PL zaznaczono, że Pieńkowski nadal będzie uczestniczył w tworzeniu strategii firmy, uruchamianiu nowych produktów i inwestycjach. Na co dzień dalej będzie obecny w firmie - bezpośrednio lub poprzez wideokonferencje

Pieńkowski jest założycielem i dotychczasowym szefem Grupy Infor, jest związany ze spółką od 32 lat.

Do Grupy Infor należą Infor Biznes - wydawca „Dziennika Gazety Prawnej”, i spółka technologiczna Infor IT specjalizująca się w rozwiązaniach mobilnych.

Ewa Świstuniuk prezesem Infor PL

Zwolnioną przez Ryszarda Pieńkowskiego funkcję prezesa Infor PL przejmie Ewa Świstuniuk. W spółce pełni też funkcję dyrektor generalnej, jednocześnie jest prezesem Infor Biznes.

Prezesem Infor Biznes Ewa Świstuniuk została w 2010 roku, w zarządzie spółki jest od jej utworzenia w 2008 roku. Infor Biznes wydaje nie tylko„Dziennik Gazetę Prawną”, lecz także portale Gazetaprawna.pl, Dziennik.pl i Forsa.pl.

Według danych ZKDP w całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 35 353 egz., o 7,4 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast w grudniu ub.r. portal Gazetaprawna.pl zanotował 2,87 mln użytkowników i 8 mln odsłon, Dziennik.pl - 2,59 mln użytkowników i 14,86 mln odsłon, a Forsal.pl - 721 tys. użytkowników i 3,01 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Według sprawozdania w KRS w 2018 roku Infor Biznes, wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” i związanych z nim serwisów internetowych, zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 1,7 proc. do 59,48 mln zł. Wynik netto firmy zmalał z 1,87 mln zł zysku do 2,04 mln zł straty, głównie wskutek odpisania 6,41 mln zł należności od Ruchu. Spółka zatrudniała 124 pracowników.

Z kolei spółka Infor PL wydaje czasopisma branżowe dla księgowych („Monitor księgowego”, „Biuletyn VAT”, „Biuletyn Głównego Księgowego”, „Poradnik Gazety Prawnej”, „Rachunkowość budżetowa”, „Poradnik Rachunkowości Budżetowej”, „Gazeta Samorządu i Administracji”) oraz dla kadrowych („Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń”, „Serwis Prawno-Pracowniczy”, „Personel i Zarządzanie”) oraz serwisy internetowe (m.in. Infor.pl, Inforlex.pl, Inforfk.pl, Inforrb.pl).

Infor PL pozostałe 49 proc. udziałów Infor Biznes kupił wiosną 2018 roku.

Spółka Infor PL w 2018 roku zanotowała 49,49 mln zł przychodów i 3,09 mln zł zysku netto, wobec 47,85 mln zł przychodów i 213,8 tys. zł zysku netto rok wcześniej. Ryszard Pieńkowski ma prawie 100 proc. kapitału spółki, jej symboliczne dwie akcje z 4,7 mln należą do członków rady nadzorczej Miłosza Pieńkowskiego i Ilony Aleksandrowicz.

Z kolei spółka Infor IT w 2018 roku osiągnęła wzrost przychodów z 5,1 do 5,69 mln zł oraz spadek zysku netto z 603,2 do 307,7 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Infor PL Ryszard Pieńkowski przechodzi do rady nadzorczej, Ewa Świstuniuk nowym prezesem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Abc
Wyrazy szacunku za zbudowanie merytorycznie wartościowego wydawnictwa
odpowiedź
User
nn
Od wielu lat Gazeta Prawna pomaga mi w codziennej pracy - dziękuję!
odpowiedź