SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ING Bank Śląski promuje się wykorzystując sztuczną inteligencję

ING Bank Śląski chce zachęcić Polaków do rozmawiania o przyszłości finansowej i życiu na emeryturze. Wykorzystuje do tego algorytmy kreowania obrazów przez Sztuczną Inteligencję (AI). Spoty emitowane w ramach akcji „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING” też powstały z użyciem AI.

Article

ING Bank Śląski w akcji „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING”, wykorzystał technologię do stworzenia obrazów jutra, to znaczy ludzi na emeryturze widzianych oczami AI.

Wystarczy wgrać zdjęcie i odpowiedzieć na pytanie: „Co chcesz robić w przyszłości”. Codziennie 21 najciekawszych pomysłów zamieni się w cyfrowe obrazy. Dodatkowo autor najlepszej propozycji każdego dnia otrzyma wizualizację swojej finansowej przyszłości w formie nowoczesnego, metalowego plakatu ChromaLuxe. Wyboru propozycji dokona komisja konkursowa.

Ważną częścią akcji są również inne działania, gdzie sztuczna inteligencja pokazuje „Ja w przyszłości”. Są to na przykład projekcje miast przyszłości, które stanowią kreatywną próbę wyobrażenia sobie tego, jak kiedyś mogą wyglądać polskie metropolie.

Większość elementów promujących akcję „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING” także zostało przygotowanych w oparciu o sztuczną inteligencję. Zarówno wygenerowane wideo, jak i głos oraz muzyka zostały stworzone przez algorytmy sztucznej inteligencji, a rolą człowieka było tylko określenie głównego przekazu i złożenie tego co powstało w całość. W efekcie powstała wizualizacja przyszłości opowiedziana „oczami” AI. Za koncept i realizację odpowiada agencja Gong.

– Od lat rozwijamy kompetencje z obszaru AI i dzięki absolutnej rewolucji w tej dziedzinie w ostatnim czasie, możemy dziś tworzyć piękne, spersonalizowane obrazy naszych marzeń o przyszłości. W akcji realizowanej dla ING poszliśmy o krok dalej. AI napisało i wygenerowało całe spoty reklamowe, a nawet skomponowało do nich muzykę. Można powiedzieć, że to będzie pierwsza w Polsce kampania współtworzona przez sztuczną inteligencję - mówi Michał Bucholc, dyrektor kreatywny agencji Gong.

Dołącz do dyskusji: ING Bank Śląski promuje się wykorzystując sztuczną inteligencję

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ofa
Do sztucznej inteligencji kupcie sztucznych klientów.
Czas opuścić taki bank ze plastikowymi menadżerami.
6 0
odpowiedź
User
23213123213
A cudownego NFT nie mają?
6 0
odpowiedź
User
Oleksy
Dawno mnie tu nie było :O
6 0
odpowiedź