SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost inwestuje w brytyjskiego operatora logistycznego

Grupa InPost za 49,3 mln funtów kupiła 30 proc. udziałów brytyjskiej firmy logistycznej Menzies Distribution Group, ma też opcję przejęcia pozostałych walorów. - Ta transakcja to kamień milowy dla rozwoju naszej działalności na rynku brytyjskim - podkreśla Rafał Brzoska.

Rafał Brzoska, prezes InPostRafał Brzoska, prezes InPost

W ramach transakcji InPost zyskał 3-letnią opcję nabycia pozostałych 70 proc. udziałów Menzies Distribution Group. Wcześniej, w maju br., firmy zawarły umowę o strategicznym partnerstwie.

W efekcie InPost ma dostęp - bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych - do ogólnokrajowej sieci dystrybucyjnej Menzies pozwalającej dostarczać przesyłki przez 7 dni w tygodniu.

W komunikacie prasowym opisano, że Menzies ma w Wielkiej Brytanii i Irlandii 100 oddziałów, sortownię centralną oraz 9 sortowni regionalnych, zarządza flotą ponad 3,2 tys. pojazdów i zatrudnia ponad 5 tys. pracowników. Firma każdego dnia dostarcza przesyłki do ponad 47 tys. lokalizacji. Zaznaczono, że jest zyskowna i notuje dodatnie przepływy pieniężne.

- Ta transakcja to kamień milowy dla rozwoju naszej działalności na rynku brytyjskim. Razem z Menzies będziemy mogli zaoferować dostawy przesyłek 360 dni w roku, co jest unikalną ofertą na brytyjskim rynku e-commerce - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPostu.

- Ta transakcja to kolejny krok w kierunku ugruntowania naszej pozycji wiodącego dostawcy przesyłek out-of-home na rynku brytyjskim. Menzies posiada jedną z największych sieci logistycznej w Wielkiej Brytanii i wierzymy, że partnerstwo, które zawiązaliśmy, pozwoli przyspieszyć rozwój naszych usług z korzyścią dla brytyjskich konsumentów - komentuje Michael Rouse, CEO International w InPost.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na koniec marca br. do grupy InPost należało 29,8 tys. Paczkomatów, z czego 20 tys. w Polsce, gdzie nowo stawiane automaty coraz szybciej generują wysokie obroty. W naszym kraju przy wzroście liczby dostarczonych paczek o 18 proc. przychody poszły w górę o 29 proc., m.in. dzięki dwóm podwyżkom cen w ciągu roku.

W Wielkiej Brytanii i Włoszech przy wzroście skoku przychodów z 29,6 do 103,4 mln zł (tylko we Włoszech: z 2 do 43,8 mln zł) i liczby dostarczonych przesyłek z 3,8 do 10,3 mln InPost zanotował 46,2 mln zł skorygowanej straty EBITDA, wobec 44,6 mln zł rok wcześniej.

Inwestycja w Menzies Distribution Group to kolejna zagraniczna akwizycja InPostu. W połowie 2021 roku firma w porozumieniu z Otto Group sfinalizowała przejęcie za 513 mln euro francuskiego operatora logistycznego Mondial Relay.

Dołącz do dyskusji: InPost inwestuje w brytyjskiego operatora logistycznego

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mieszkam w UK
A ja nadal nie mogę nadać paczki z UK do Polski w tym systemie
odpowiedź
User
dsfsdfs
a w wanny nie inwestuje? starczy mu jedna ??
odpowiedź
User
Nic dziwnego, że się ratuje
W Polsce już nie pamiętam kiedy korzystałem z paczkomatu InPostu. Jest Orlen Paczka, Allegro ma swoje automaty, DPD. Nawet w małych miastach.
odpowiedź