SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost szykuje się na nawrót pandemii, uruchomił drugą centralną sortownię

InPost ze względu na rosnące zainteresowanie usługami, w tym zwiększonymi wolumenami spowodowanymi nawrotem epidemii koronawirusa, powiększa swoje zaplecze logistyczne. Firma uruchomiła właśnie drugą po sortowni w Piotrkowie Trybunalskim centralną sortownię w P3 Logistic Parks Mszczonów.

Rafał Brzoska, prezes InPostArticle

Nowy obiekt o powierzchni 17 300 m2 pełni funkcję centrum cross dockowego, obsługującego oddziały InPost z całego kraju oraz centrum sortowniczego dla rejonu Warszawy.

Centrum logistyczne zlokalizowane jest 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 i autostrad A2 oraz A1. Takie usytuowanie ma pozwolić na wydajne i wygodne połączenie logistyczne zarówno z południem i północą, jak i wschodem i zachodem Polski.

- Niestety, mamy spodziewany nawrót liczby zakażeń – a obawy o rozwój pandemii są coraz większe. Od początku traktowaliśmy temat COVID-19 jako najpoważniejsze wyzwanie dla branży logistycznej. Przewaga technologiczna, jaką dają Paczkomaty oraz możliwość zarządzania przesyłkami przez smartfon powodują, że sieć InPost bije rekordy popularności – korzystanie z Paczkomatów jest o wiele bezpieczniejsze niż odbieranie przesyłek w punktach stacjonarnych. Nowa sortownia centralna pomoże nam obsłużyć dodatkowe wolumeny przesyłek - stwierdził Rafał Brzoska, prezes InPost.

Z powodu zwiększonego zapotrzebowania na usługi logistyczne InPost znacząco rozbudowuje w tym roku także sieć Paczkomatów.

- Obecnie mamy już zdecydowanie ponad 8000 maszyn w całej Polsce i cały czas rozstawiamy kolejne. Dlatego nasze zaplecze logistyczne musi być przygotowane na kolejne fale przesyłek, obsługujące dodatkowe maszyny. Przy czym dwie równorzędne sortownie centralne zapewniają bezpieczeństwo dostaw w razie konieczności ograniczenia pracy w jednej z nich lub nawet jej czasowego wyłączenia - dodał Brzoska. Paczkomat nr 8 tys. uruchomiono w drugiej połowie września.

InPost systematycznie rozwija swoją infrastrukturę logistyczną. W zeszłym roku firma wynajęła łącznie 107 950 m2 powierzchni magazynowych. InPost był także liderem w branży KEP w zakresie powierzchni oddanej do użytku w 2019 r. (w sumie 57 863 m2), wyprzedzając DHL i Pocztę Polską.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: InPost szykuje się na nawrót pandemii, uruchomił drugą centralną sortownię

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zodiak
Jako jedyni z nielicznych są świadomi zagrożenia... Tysiące zakażeń dziennie to już nie przelewki. Cieszę się, że szykują się na zwiększone zapotrzebowanie na usługi, bo sam korzystam często z szybkich nadań i chwalę sobie prostotę i szybkość tej usługi i mam nadzieję, że zwiększony wolumen paczek nie wpłynie na zmianę tej sytuacji.
odpowiedź
User
tomek4
Mój paczkomat w Wilanowie przy św.Opatrzności jest ciągle przepełniony choć jest bardzo duży. Często paczki odbieram z innego punktu do którego przekazano paczkę bo brakowało miejsca. Samochód INPOSTU ciągle parkuje przy tym paczkomacie.Duże osiedle Ostoja Wilanów czeka na paczkomat od dawna. I nie ma.
odpowiedź