SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram testuje planowanie postów, wprowadza nowe funkcje bezpieczeństwa

Instagram rusza z testami planowania postów w aplikacji. Na platformie pojawiły się też nowe funkcje, zwiększające bezpieczeństwo użytkowników.

Instagram uruchomił w aplikacji testy natywnego planowania postów według harmonogramu, na razie na ograniczonej liczbie użytkowników - pisze Social Media Today. Planowanie pozwoli ustawić datę i godzinę publikacji postu, zarówno w feedzie, jak i Reels (brak informacji na temat Stories).

Warto dodać, że posty na Instagramie od 2020 roku można zaplanowac do późniejszej publikacji za pośrednictwem Creator Studio.

Nowe funkcje bezpieczeństwa na Instagramie

Instagram wprowadza szereg aktualizacji, które mają pomóc zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom platformy – a w szczególności twórcom i osobom publicznym. Funkcje mają na celu zapobieganie nadużyciom, niewłaściwym zachowaniom oraz mowie nienawiści. Niektóre z tych aktualizacji bazują na istniejących już funkcjach bezpieczeństwa Instagrama.

Multi-blokada: Jeśli użytkownik zablokuje kogoś na Instagramie, będzie mieć także możliwość zablokowania każdego innego konta należącego do tej osoby.

Kindness Reminders (Przypomnienia o życzliwości): Kiedy ktoś zechce wysłać wiadomość prywatną do twórcy, zobaczy komunikat na dole czatu przypominający o uprzejmości podczas rozmowie.

Comment reply nudges (Powiadomienia podczas odpowiadania na komentarze): Bazując na istniejących już powiadomieniach, Instagram wyświetli specjalną informację osobom odpowiadającym na komentarz, który według oceny naszego algorytmu uczenia maszynowego może być obraźliwy. To powiadomienie pojawi się niezależnie od tego, co dana osoba zamierza napisać w swojej odpowiedzi. Chodzi o to, aby zachęcić ją do ponownego przemyślenia, czy chce dołączyć do wątku. Powiadomienia są dostępne na razie jedynie dla użytkowników, którzy korzystają z aplikacji po angielsku, portugalsku, hiszpańsku, francusku, chińsku lub arabsku.

Ponadto Instagram udoskonala funkcje Ukryte słowa: od teraz działa ona też w odpowiedziach na relacje. Funkcjonalność będzie także w stanie wyłapać błędną pisownię słów we wszystkich językach łacińskich, tak aby udoskonalić ukrywanie niechcianych treści.

Zaczynając od treści w języku angielskim, ukryte słowa będą mogły wyłapywać wiadomości zawierające spam lub mające na celu oszukanie użytkownika. Kolejne języki będą obsługiwane wkrótce.

Dołącz do dyskusji: Instagram testuje planowanie postów, wprowadza nowe funkcje bezpieczeństwa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl