SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram jak Telegram? Zaczyna testować kanały

Instagram zaczyna testy nowej funkcjonalności kanały, która ma pojawić się także na Facebooku i Messengerze. W ramach nowej opcji twórcy będą mogli publikować serie wpisów na określone tematy, także wspólnie z innymi użytkownikami.

Article

W ramach kanału na Instagramie wpisy autora wyświetlają się jako wiadomości w komunikatorze. Mogą zawierać zdjęcia, wideo, notatki głosowe i ankiety. Właściciel profilu do śledzenia może zapraszać swoich wszystkich lub wybranych followersów. Ci nie mają możliwości odpowiedzi na wpisy, mogą natomiast oznaczać je emotkami i głosować w ankietach.

Funkcjonalność ma służyć temu, żeby instagramerzy mogli w jednym kanale publikować treści na wybrany temat, a obserwujący śledzić tylko wątki, które ich interesują. Przypomina to kanały na wywodzącej się z Rosji platformie Telegram.

- Cały czas szukamy nowych sposobów, aby pomóc twórcom bezpośrednio docierać do odbiorców i nawiązywać z nimi głębsze relacje - podkreślono na blogu Instagrama. Zapowiedziano, że w ramach kanałów pojawią się dodatkowe opcje, m.in. zapraszanie innego twórcy do rozmowy oraz zbieranie pytań od użytkowników do czatu w stylu ask-me-anything.

Na razie funkcjonalność będzie dostępna wyłącznie w aplikacj mobilnej Instagrama.

Swój kanał na Instagramie założył już Mark Zuckerberg. Zapowiedział, że będzie w nim informował o nowych opcjach i technologiach w Meta Platforms.

Kanały na Instagramie testowane przez wybranych

Do testowania kanałów zaproszono na razie wąską grupę twórców z USA, wśród których są influencerzy David Allen (na platformie pod nickiem @ToTouchanEmu), FaZe Rug (@fazerug), Katie Feeney, Lonnie IIV, Tank Sinatra i Valkyrae, a także sportowcy Chloe Kim, Gilbert Burns, Mackenzie Dern i Mikaela Shiffrin.

Zamknięto już zapisy na pozostałe miejsce do wczesnych testów kanałów. Meta Platforms zapowiedziała, że będzie je testować w nadchodzących miesiącach także na Facebooku i Messengerze.

Zaznaczono, że w kanałach wszystkie treści są publiczne i podlegają ogólny zasadom komunikacji na Instagramie. - Kanały są traktowane inaczej niż prywatne wiadomości na Instagramie. Dysponujemy narzędziami i moderatorami, którzy pomagają nam identyfikować, sprawdzać lub usuwać treści w kanałach mogące naruszać nasze wytyczne dla społeczności - zapewniła platforma.

Dołącz do dyskusji: Instagram jak Telegram? Zaczyna testować kanały

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl