SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram nie pozwoli założyć konta dzieciom poniżej 13 lat. Chce chronić najmłodszych użytkowników

Należący do Facebooka serwis Instagram wprowadza dodatkowe ograniczenia wiekowe dla użytkowników. Wszystkie osoby chcące założyć nowe konto będą musiały podać swoją datę urodzenia, z kolei dzieci poniżej 13 lat nie otrzymają zgody na utworzenie własnego konta w serwisie. Wprowadzone rozwiązania mają w założeniach lepiej chronić najmłodszych przed agresją i szkodliwymi treściami.

Article

O zmianach związanych z korzystaniem z Instagrama serwis poinformował na stronie internetowej zaznaczając, że ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na platformie.

Zgodnie z zapowiedzią wszyscy nowi użytkownicy zakładający konta na Instagramie będą musieli podać datę swojego urodzenia. Osoby poniżej 13. roku życia nie będą mogły utworzyć konta w aplikacji.

W przypadku kont połączonych z Facebookiem data urodzenia podana na Facebooku zostanie dodana także w Instagramie. Według planu data urodzin będzie widoczna jedynie dla właściciela konta.

Według wyjaśnień serwisu nowe ustawienia Instagram Direct sprawią, że jedynie ludzie obserwowani przez danego użytkownika będą mogli rozpocząć z nim rozmowę lub dodać go do konwersacji grupowej.

Instagram wyjaśnia, że poznanie wieku osób korzystających z serwisu ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia młodym ludziom bezpieczeństwa w ramach platformy. Pozwoli na tworzenie usług dostosowanych do wieku członków społeczności oraz wesprze przestrzeganie regulaminu platformy,  wedle którego osoby poniżej określonego wieku nie mają dostępu do Instagrama.

Według Instagrama bezpieczeństwo młodych ludzi miało zawsze kluczowe znaczenie i platforma podejmuje coraz bardziej wzmożone działania w tym obszarze.

Przykładowo niedawno serwis uniemożliwił kierowanie reklam suplementów diety do osób niepełnoletnich oraz usunął filtry zdjęciowe promujące chirurgię kosmetyczną.

Z kolei w celu zmniejszenia presji społecznej w ramach platformy Instagram testuje również ukrycie licznika polubień. Na bazie rozmów z młodzieżą na temat problemu nękania w sieci powstała też nowa funkcja o nazwie „ogranicz” działająca przeciwko takim zachowaniom.

Według zapowiedzi w nadchodzących miesiącach zespół Instagrama będzie badał kolejne możliwe zmiany w aplikacji, które mogą wykorzystywać informacje o dacie urodzenia - na przykład polecanie młodym ludziom włączenie bardziej restrykcyjnych ustawień prywatności.

W III kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 17,6 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął ponad 6 miliardów dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,5 miliarda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Instagram nie pozwoli założyć konta dzieciom poniżej 13 lat. Chce chronić najmłodszych użytkowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
"Mam 18 lat". Zaznaczam i juz jestem pelnoletni.
odpowiedź
User
BigT
Bardzo dobre podejście. Jak widać niektórych zachowania to nachodzi tylko jedna mysl - do Internetu trzeba dojrzeć.
odpowiedź