SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prywatne konta dla młodych użytkowników na Instagramie

Instagram wprowadza istotne zmiany, dzięki którym chce zapewnić większe bezpieczeństwo młodym użytkownikom serwisu. Główna nowość to domyślnie prywatne konta dla osób poniżej 16. roku życia.

Article

Instagram przyznaje, że stworzenie doświadczenia, które młodym ludziom z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo i prywatność, a z drugiej strony rozrywkę, jest trudnym wyzwaniem.

"Chcemy, aby mogli łatwo nawiązywać nowe znajomości i byli w kontakcie z rodziną, ale nie chcemy, aby mierzyli się z niechcianymi wiadomościami czy komentarzami od nieznajomych (...) Chcemy zachować właściwą równowagę, dając młodym ludziom wszystko co kochają na Instagramie, jednocześnie zapewniając im bezpieczeństwo" - czytamy na firmowym blogu.

Konto prywatne

Według Instagrama, właściwym rozwiązaniem dla młodych ludzi są konta prywatne, dzięki którym nie będą mogli się z nimi kontaktować nieznajomi dorośli, czy też dorośli, których znają, ale nie chcą mieć z nimi kontaktu. Dlatego konta wszystkich nowych użytkowników poniżej 16. roku życia, a w niektórych krajach poniżej 18. roku życia, domyślnie będą prywatne.

Tego typu konta dadzą młodym użytkownikom kontrolę nad tym kto może widzieć i odpowiadać na publikowane przez nich treści. Posty, Stories i Reels z prywatnego konta będą widzieć tylko jego followersi, chyba że użytkownik zgodzi się, aby inni mogli ponownie udostępniać jego treści. Ponadto, użytkownicy nie będący w gronie obserwujących nie będą mogli komentować treści z profilu prywatnego, jak również nie zobaczą ich w sekcji Eksploruj bądź w wynikach wyszukiwania po hashtagach.

Instagram podkreśla, że powyższą zmianę poprzedził testami, w trakcie których 8 na 10 młodych użytkowników podczas rejestracji akceptowało ustawienia z domyślnie prywatnym kontem. Wcześniej serwis dawał takim użytkownikom możliwość wyboru między profilem publicznym a prywatnym.

Młodzi użytkownicy już mający na Instagramie profil publiczny będą teraz otrzymywali powiadomienia, w których wymienione będą zalety profilu prywatnego, wraz z instrukcją jak zmienić ustawienia.

Serwis poinformował także, że młodzi użytkownicy nadal będą mieli możliwość przejścia na profil publiczny lub zachowania takich ustawień.

Instagram ogłosił również, że aby powstrzymać niechciany kontakt młodych użytkowników z dorosłymi, opracował nową technologię, która ma wyłapywać konta wykazujące "potencjalnie podejrzane zachowanie" i uniemożliwiać im interakcję z profilami młodych osób. Chodzi tutaj o konta należące do dorosłych, które mogły niedawno zostać zablokowane czy też zgłoszone przez młodą osobę.

Dzięki tej technologii, dorośli opisani powyżej nie zobaczą profili młodych użytkowników w sekcjach Eksploruj, Reels oraz w profilach sugerowanych. Natomiast jeśli uda im się wyszukać konto młodej osoby po nazwie użytkownika, nie będą mieli możliwości dodania go do obserwowanych. Nie zobaczą też komentarzy młodych użytkowników pod postami innych osób, jak również nie będą mogli komentować postów młodych ludzi.

W pierwszej kolejności Instagram wprowadzi nową technologię w USA, Australii, Francji, Wielkiej Brytanii i Japonii. Inne kraje mają zostać objęte tą zmianą wkrótce.

W ramach zapewnienia młodym użytkownikom większej ochrony prywatności i bezpieczeństwa, Instagram wprowadza także zmiany ważne z punktu widzenia reklamodawców. Już wkrótce będą oni mogli targetować swoje przekazy dla osób poniżej 18. roku życia (lub starszych w niektórych krajach) wyłącznie w oparciu o ich wiek, płeć i lokalizację.

To oznacza, że marki stracą możliwość kierowania reklam do młodych użytkowników w oparciu o ich zainteresowania, a także aktywność w innych aplikacjach czy serwisach internetowych.

Po ukończeniu 18. roku życia, użytkownik otrzyma powiadomienie na temat opcji targetowania jakie mają do dyspozycji reklamodawcy oraz narzędzi umożliwiających mu kontrolę w tym zakresie.

Ta zmiana ma globalny charakter i oprócz Instagrama dotyczy także Facebooka i Messengera.

Dołącz do dyskusji: Prywatne konta dla młodych użytkowników na Instagramie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl