SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instagram rekordowo popularny w Polsce, wyhamował wzrost Pinteresta

Przeglądarkową wersję Instagrama w ostatnich miesiącach odwiedzało rekordowe 2,3 mln polskich internautów, dwa razy więcej niż rok wcześniej. Z kolei odwiedzalność Pinteresta ustabilizowała się na poziomie 1,1-1,5 mln użytkowników.

Article

W czerwcu i lipcu br. Instagram.com odwiedziło 2,32 mln polskich internautów, co jest rekordowym wynikiem tej witryny - wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

W kwietniu i maju br. serwis miał po 2,1 mln użytkowników, w marcu - prawie 2 mln, a w styczniu i lutym - po 1,8 mln. Od sierpnia i grudnia ub.r. notował po 1,44-1,56 mln odwiedzających, a od maja do lipca ub.r. - 1,08-1,18 mln.

 

Warto zaznaczyć, że powyższe statystyki dotyczą wszystkich odwiedzających przeglądarkową wersję Instagram.com, a nie tylko zarejestrowanych użytkowników serwisu. Ponadto Instagram to przede wszystkim aplikacja mobilna służąca do edytowania i dzielenia się zdjęciami zrobionymi smartfonem. Jednak nie ma danych o aktywnych polskich użytkownikach tej aplikacji.

Z kolei serwis Instagram.com, tak samo jak wszystkie zagraniczne witryny internetowe, w Megapanelu nie jest objęty audytem site-centric, dlatego nie wiadomo, ile odsłon wykonują ani jak dużo czasu spędzają na stronie polscy użytkownicy.

 

 


Z kolei Pinterest.com, inny serwis społecznościowy oparty na treściach graficznych, rekordowe jak dotąd 1,55 mln polskich użytkowników zanotował w grudniu ub.r. W kolejnych miesiącach odwiedzało go od 1,15 do 1,48 mln internautów.

 

Skokowy wzrost odwiedzalności Pinteresta nastąpił w pierwszej połowie ub.r. - w kwietniu serwis miał 389,8 tys. użytkowników (a we wcześniejszych miesiącach tylko raz przekroczył poziom 500 tys.), natomiast w czerwcu - już 1,26 mln. Po spadku w dwóch kolejnych miesiącach, od września ub.r. tylko raz zanotował poniżej 1,2 mln odwiedzających.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Instagram rekordowo popularny w Polsce, wyhamował wzrost Pinteresta

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Co to jest to Instasram i Pizdaresta?
8 12
odpowiedź
User
tt
@pavv pochwal się jeszcze, że nie masz telewizora to teraz takie cool.
11 8
odpowiedź
User
Tomo
Ciągle czytam, że polska branża IT jest jedną z lepszych na świecie, a wciąż nie doczekaliśmy się polskiego projektu social mediowego z prawdziwego zdarzenia. To nie musi być coś od razu na miarę Facebooka. Zawsze o tym myślę kiedy czytam o Fejsie, Ćwierkaczu i im podobnych.
8 8
odpowiedź
User
Yogi
Gdy wchodziłem na Instagrama w 2010, to był poważny serwis, dużo dobrej fotografii. Dziś to serwis siusiumajtek ze swoimi słit fociami, więc nie dziwi mnie taki wzrost popularności.
9 9
odpowiedź