SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram ulepsza narzędzie bezpieczeństwa dla nastolatków

Meta aktualizuje narzędzie służące do kontroli kontrowersyjnych treści na Instagramie. Ma to pomóc chronić się przed niepożądanymi treściami zwłaszcza młodym użytkownikom platformy.

Article

W ubiegłym roku Meta wprowadziła Kontrolę kontrowersyjnych treści, aby użytkownicy mogli regulować ich ilość w karcie Eksploruj i innych miejscach, w których Instagram przedstawia rekomendacje. Chodzi o treści, które nie łamią Zasad społeczności, ale mogą być nieprzyjemne dla niektórych osób. 

Kontrola kontrowersyjnych treści oferuje trzy tryby: "Więcej", „Standardowo" i „Mniej". „Standardowo" to stan domyślny, który uniemożliwi użytkownikom oglądanie niektórych wrażliwych treści i kont. Dla osób poniżej 18 roku życia opcja „Więcej" jest niedostępna.

Zobacz: Meta z kampanią "My Kind of Place" w Polsce

Meta aktualizuje narzędzie dla nastolatków

Meta ogłosiła właśnie aktualizację tego narzędzia, dzięki której wyszukiwanie na Instagramie będzie jeszcze bezpieczniejsze dla nastolatków. Nowi użytkownicy w wieku poniżej 16 lat, rejestrujący się na Instagramie, są domyślnie przypisywani do kategorii „Mniej". Dodatkowo osoby poniżej 18 roku życia zobaczą powiadomienia zachęcające ich do korzystania z ustawienia „Mniej".

Instagram zacznie też zachęcać nastolatków, aby w prosty sposób, krok po kroku sprawdzić swoje ustawienia i zweryfikować: kto może zobaczyć ich treści, wysyłać do nich wiadomości, a także ustawienia kontroli kontrowersyjnych treści i zarządzania czasem w aplikacji.

Powiadomienia zachęcające do przeprowadzenia takiej kontroli pojawią się gdy młody użytkownik zostanie oznaczony lub wspomniany przez innych użytkowników, lub którego rolka zostanie zremiksowana przez inne osoby.

Nowe narzędzia będą stopniowo uruchamiane na całym świecie w najbliższych tygodniach.

Zobacz: Instagram idzie coraz bardziej w ślady TikToka. „Desperacko toczy walkę o atencję użytkownika”

W lipcu Instagram, tak jak Facebook należący do koncernu Meta Platforms, zanotował 14,8 mln użytkowników, 49,8 proc. zasięgu oraz 4 godziny, 22 minuty i 7 sekund przeciętnego czasu korzystania - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Instagram ulepsza narzędzie bezpieczeństwa dla nastolatków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl