SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Interaktywne nowości prezentacyjne firmy Hitachi

Image Recording Solutions wprowadza na polski rynek tablice interaktywne i panel interaktywny firmy Hitachi

Tablice z serii Hitachi Starboard F oraz panel Hitachi T-15XL przenoszą sprzęt prezentacyjny w zupełnie nowy wymiar, oferując niespotykane wcześniej możliwości przy równoczesnej prostocie obsługi.

Tablice interaktywne, dzięki szerokim możliwościom zastosowań i wygodzie obsługi, szybko stały się podstawowym narzędziem prowadzenia szkoleń, prezentacji i spotkań. Nowa Seria F tablic interaktywnych Hitachi StarBoard reprezentuje najnowszą generację w tej technologii i ustanawia nowe standardy jakości tablic oraz funkcjonalności oprogramowania. Produkty Hitachi łączą w sobie kilka funkcji: tradycyjnej tablicy suchościeralnej, na której można pisać i rysować zwykłymi pisakami; jej elektronicznego odpowiednika, czyli tablicy, po której pisze się wirtualnym pisakiem podłączonym do komputera; wreszcie tablicy cyfrowej, wyposażonej w oprogramowanie do sczytywania naniesionego w ten sposób na prezentację tekstu i natychmiastowego pokazania go na tablicy, panelu lub ekranie projekcyjnym.

Modele F-60 i F-75 o przekątnej – odpowiednio – 60 i 75 cali zostały wyposażone w rozwiązania komunikacji bezprzewodowej. Dane z tablic StarBoard można w łatwy sposób przekazać innym uczestnikom konferencji używając połączenia sieciowego. Podczas konferencji każdy z uczestników może przesyłać obrazy i notatki za pomocą łatwego w użyciu interfejsu. Specjaliści od reklamy i projektowania wyrobów, posługujący się rysunkami i projektami, mogą spędzać godziny tworząc nowe konspekty i prosząc kolegów oraz klientów o ocenę kolejnych etapów projektowania. Używając trybu konferencyjnego tablic StarBoard serii F, grupa osób może oglądać i modyfikować ten sam obraz. Redukuje to ilość kolejnych szkiców projektu, zmniejsza ilość koniecznych spotkań i skraca cały proces projektowania. Podczas pokazów produktu, handlowcy mogą od razu włączać pomysły klienta do prezentacji, skracając znacznie drogę do zamknięcia transakcji. Do nowej serii F tablic StarBoard dodawany jest pakiet oprogramowania zawierający najnowocześniejsze programy prezentacyjne.

Oprogramowanie StarBoard jest łatwe w użyciu, bogate w funkcje i w pełni elastyczne w dostosowaniu do indywidualnych potrzeb. Pośród wartych wymienienia cech znajdują się: możliwość przechwycenia klatki filmu wideo, powiększenia obrazu i tworzenie na nim notatek, klawiatura ekranowa pozwalająca na wprowadzenie tekstu bezpośrednio na tablicę czy możliwość dodania różnorakiego własnego tła. Oprogramowanie zawiera też zintegrowany serwer sieciowy, umożliwiający dostęp do wszystkich danych magazynowanych za pomocą programu Internet Explorer. Oprogramowanie umożliwia połączenie konferencyjne kilku tablic StarBoard, może też zarządzać obrazem z kamery wideo, kamery internetowej lub wizualizera, włączając w to tworzenie notatek na obrazie.

Na tym jednak nie koniec – firma Hitachi chcąc zapewnić kompleksową obsługę prezentacji, wprowadziła do swojej oferty także nowy panel interaktywny T-15XL. Pozwala on na pisanie i rysowanie bezpośrednio na wyświetlaczu – z użyciem pióra elektronicznego. Urządzenie zostało zbudowane w oparciu o matrycę TFT XGA o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, gwarantującą wysokiej dokładności interaktywną powierzchnię idealnie odwzorowującą detale. Panel Hitachi T-15XL pozwala na kontrolowanie zza podium lub biurka wykładu czy prezentacji pokazywanych na dużym ekranie, co czyni to rozwiązanie idealnym dla każdej wielkości pomieszczenia - od sali szkolnej do audytorium. I tym razem oferta Hitachi na tle konkurencji wyróżnia się unikalnym pakietem oprogramowania, pozwalającym na robienie notatek na ekranie, podkreślanie kluczowych elementów, importowanie klipartów, użycie wcześniej zdefiniowanego tła, rozpoznawanie pisma odręcznego, itp. Wszystkie notatki i obrazy można zapisać w wielu formatach, wydrukować lub wysłać pocztą elektroniczną.

Panel T-15XL pozwala uczestnikom spotkania na przesyłanie danych pomiędzy sobą podczas połączenia sieciowego w trybie konferencyjnym. Y-15XL nie wymaga kosztownej instalacji i może być łatwo przenoszony pomiędzy pomieszczeniami. Panel współpracuje ze wszystkimi aplikacjami typu „wskaż-i-kliknij” opartymi o system Windows, takimi jak przeglądarki internetowe, arkusze kalkulacyjne czy edytory tekstu. Tylko Hitachi potrafi połączyć taki poziom funkcjonalności z tak łatwym w obsłudze interfejsem.

Tablica interaktywna 60” F60 kosztuje 7 849 PLN, a model 75” F75 – 9 199 PLN. Panel Interaktywny 15” T15XL kosztuje 6 449 PLN. Podane wartości są cenami netto. Gwarancja na sprzęt wynosi 24 miesiące. Urządzenia są dostępne w ofercie firmy Image Recording Solutions Sp. z o.o.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interaktywne nowości prezentacyjne firmy Hitachi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl