SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Interia z akcją #niechzobaczą i #niechusłyszą. „Otwarcie rozmawiamy z gwiazdami o zdrowiu psychicznym”

Portal Interia.pl w czwartek wystartował z akcją #niechzobaczą i #niechusłyszą, która ma na celu m.in. zachęcić dzieci i młodzież do korzystania z telefonów zaufania. W inicjatywie wzięli udział Jakub Błaszczykowski, Janusz Chabior, Vesna Leszczyńska i Monika Miller.

Article

- Pandemia negatywnie wpłynęła na całe nasze społeczeństwo. Według analiz UNICEF ponad 400 tys. (10 proc.) nastolatków w Polsce boryka się z zaburzeniami psychicznymi. Nasza akcja jest odpowiedzią na bieżącą sytuację. W jej ramach otwarcie rozmawiamy z polskimi gwiazdami (Kuba Błaszczykowski, Janusz Chabior, Vesna Leszczyńska, Monika Miller) o zdrowiu psychicznym - opisuje Marta Podczarska, koordynatorka projektu #niechzobaczą i #niechusłyszą w Grupie Interia.

Inicjatywa zachęca do korzystania z telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży

Akcja Interii oprócz popularyzowania wiedzy o zdrowiu psychicznym zachęca także do korzystania z telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży. Wspiera i promuje m.in. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12), Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111) oraz Telefon Zaufania Młodych (22 484 88 04).

- Prezentujemy codzienność na dziecięcych oddziałach psychiatrycznych, pytamy psychiatrów i psychologów o najczęstsze zaburzenia i uzależnienia dzieci. Ujawniamy sekrety słynnej świetlicy socjoterapeutycznej w gdańskiej Chyloni oraz konfrontujemy się z problemami uczniów w dobie nauki zdalnej - dodaje Podczarska.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Projekt #niechzobaczą i #niechusłyszą rozpoczął się w czwartek, 27 stycznia 2022 roku. Od godz. 16.30 wszystkie materiały przygotowane przez redakcję Interii (wywiady, reportaże oraz praktyczne informacje o telefonach zaufania) będą dostępne na stronie głównej portalu oraz w serwisie Mental Interia (mental.interia.pl), którego partnerami są Polsat i Polsat Box Go.

Z akcją Interii związana jest premiera serialu „Mental”, która odbyła się w czwartek na platformie Polsat Box Go. Produkcja Telewizji Polsat przedstawia bezkompromisowy obraz losów czworga młodych bohaterów, których drogi skrzyżowały się w zakładzie psychiatrycznym. W obsadzie znajdują się Janusz Chabior, Michał Czernecki oraz młodzi aktorzy: Sandra Drzymalska, Martyna Byczkowska, Mateusz Górski i Kacper Olszewski.

- To serial nie tylko o problemach, ale także o przyjaźni. Jak wiemy o nią najłatwiej w trudnych warunkach. Jest tam masa trudnych emocji, które jak uważam, zostały świetnie przez aktorów odegrane, ale mimo wszystko chcieliśmy pokazać to zjednoczenie. W problemach natury psychiatrycznej bliskość, towarzystwo i wsparcie rówieśników są niezwykle cenne. Ta akceptacja pojawia się na ekranie - mówi Kordian Kądziela, reżyser serialu „Mental”.

Dołącz do dyskusji: Interia z akcją #niechzobaczą i #niechusłyszą. „Otwarcie rozmawiamy z gwiazdami o zdrowiu psychicznym”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zyga
Polska powinna przekazać banderowcom ukrainskim przeciwko Rosji 10000 siekier oraz tyle samo wideł dla obrony banderra ich obroni i suchewycz.
odpowiedź