SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Interia bezpłatnie udostępnia teledyski muzyczne

Krakowski portal uruchomił nowy serwis multimedialny "Teledyski", który obecnie zawiera ponad 250 plików wideo

Wraz z początkiem 2005 r. Interia.pl udostępniła pierwszą usługę przeznaczoną dla użytkowników szerokopasmowego dostępu do Internetu. W strukturze niedawno zmodernizowanego serwisu Muzyka (http://muzyka.interia.pl) pojawił się dział "Teledyski", umożliwiający dostęp online do plików wideo z teledyskami muzycznymi.

Serwis zawiera obecnie ponad 250 plików wideo z teledyskami, w tym clipy do utworów nominowanych w radiowym plebiscycie RMF FM na Przebój Roku 2004. Już od pierwszego dnia działania nowego serwisu obejrzeć można będzie teledyski takich wykonawców jak Krzysztof Krawczyk, Wilki, O-Zone, Anastacia, Britney Spears, In-Grid, Madonna, The Rolling Stones, John Lennon, Kombii, Guns N' Roses, Kasia Kowalska, Jennifer Lopez, Janis Joplin czy Tina Turner, a także premierowe klipy Virgin, Dezire i Jeden Osiem L. Zawartość multimedialna serwisu będzie sukcesywnie powiększana we współpracy z wytwórniami muzycznymi. Wkrótce dział będzie uzupełniony o sekcję "Video Extra", prezentującą w formie plików multimedialnych wywiady ze znanymi artystami, relacje z planów zdjęciowych teledysków, fragmenty spotkań z artystami, itp.

 "Teledyski" są urzeczywistnieniem, wpisanej w strategię rozwoju INTERIA.PL, koncepcji usług przeznaczonych dla użytkowników sieci Internet posiadających dostęp szerokopasmowy. Internetowy serwis plebiscytu na Przebój Roku 2004, który był pilotem multimedialnych usług portalu, odwiedzony został przez blisko ćwierć miliona unikalnych użytkowników, za pośrednictwem witryny oddano w sumie 67 tys. głosów (z 80 tys. ogółem oddanych).

- Teledyski w INTERIA.PL to pierwsza w Polsce usługa tego typu dostępna powszechnie i nieodpłatnie. Jednocześnie jest to serwis otwierający drogę do sprzedaży w sieci spotów reklamowych analogicznych do zamieszczanych na antenie telewizyjnej, poprzedzających i rozdzielających teledyski - komentuje Jacek Pasławski, Prezes Zarządu portalu. - Sukces "Przeboju Roku" w Internecie przekonuje, że użytkowników chcących korzystać z treści multimedialnych w Internecie za pośrednictwem łącza szerokopasmowego nie brakuje, teraz należy dostarczyć im odpowiednie treści a to wpisuje się w naszą strategię na najbliższe lata. 
 
Udostępnienie treści i usług dla użytkowników korzystających z szerokopasmowych łączy do Internetu jest jednym z elementów mających zapewnić INTERIA.PL silną pozycję na wyłaniających się, nowych polach eksploatacji Internetu. Według szacunków liczba subskrybentów usług szerokopasmowego dostępu w naszym kraju na koniec roku 2004 powinna kształtować się na poziomie ok. 1 mln. Prognozy zawarte w "Narodowej Strategii Rozwoju Dostępu Szerokopasmowego do Internetu na lata 2004-2006" mówią o ok. 1,6 mln użytkowników szybkich łącz w Polsce na koniec 2005 r.

Według danych Quantum-Web liczba użytkowników łącz szerokopasmowych typu DSL i modemów TV kablowej wyniosła na świecie na koniec III kwartału 2004 r. 128 mln, z czego na Europę przypada 32,8 mln.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interia bezpłatnie udostępnia teledyski muzyczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl