SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejni menedżerowie Polsatu w radzie nadzorczej Grupy Interia

Do rady nadzorczej Grupy Interia, od połowy 2020 roku należącej do Telewizji Polsat, dołączyło dwóch menedżerów związanych z nadawcą: Tomasz Szeląg i Jarosław Grzesiak.

Tomasz Szeląg Article

Po tym jak Polsat w połowie 2020 roku sfinalizował przejęcie Grupy Interia za 422 mln zł od Bauer Media, do rady nadzorczej firmy weszli główny akcjonariusz grupy Cyfrowy Polsat Zygmunt Solorz, jego synowie Tobias Solorz i Piotr Żak, prezes Polsatu Stanisław Janowski,

Tomasz Szeląg, który z grupą kapitałową Zygmunta Solorza jest związany od kilkunastu lat. Od 2009 do 2016 roku był członkiem zarządu ds. finansowych w Cyfrowym Polsacie, w 2016 roku został szefem finansowym w całym holdingu Solorza. Jest członkiem rad nadzorczych wielu spółek z tego holdingu, m.in. Cyfrowego Polsatu, Polkomtelu, Telewizji Polsat, Plus Banku, Polsat Media, Netii i ZE PAK.

Jarosław Grzesiak w holdingu Zygmunta Solorza pracuje od połowy 2021 roku, odpowiada m.in. za kwestie związane ze sprawowaniem nadzoru właścicielskiego przez Solorza. Dołączył do rad nadzorczych m.in. Cyfrowego Polsatu, Netii, ZE PAK i spółek z grupy Port Praski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prezesem Grupy Interia od 2011 roku jest Artur Potocki. W zarządzie są także Paweł Chwaleba (od połowy 2011 roku), Piotr Lisowski (od połowy 2019 roku) oraz powołani po przejęciu firmy przez Polsat Adam Nowe i Norbert Walkiewicz jako wiceprezes.

Grupa Interia w 2021 roku zanotowała spadek przychodów o 1,2 proc. do 101,41 mln zł i zysku netto z 21,59 do 19,83 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Kolejni menedżerowie Polsatu w radzie nadzorczej Grupy Interia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uhh
Taaaz kolejnych menedzerow za chora kase trzeba interii, redakcje robiace wynik moga pracowac za grosze, ile to juz w ost miesiacha przeszlo fo wp czy onetu, a to nie swiadczy dobrze… a z innej to fakt, ze potocki nadal prezesem zaskakuje, obstawialam ze poleci jako jeden z pierwszych… ale zaczeli od swietych dyrektorow nicnierobiacych
11 0
odpowiedź