SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internauci dostrzegają zalety sztucznej inteligencji, ale mają też obawy

Użytkownicy internetu na świecie widzą zarówno wiele korzyści, jak i obaw związanych ze sztuczną inteligencją.

Article

Z badania przeprowadzonego przez Weber Shandwick i KRC Research na grupie 2100 dorosłych internautów z Brazylii, Kanady, Chin, Wielkiej Brytanii i USA, przebija wiara respondentów w moc rozwiązywania wielu problemów przez sztuczną inteligencję.

Największy odsetek (72 proc.) wskazał, że dzięki sztucznej inteligencji możliwe do wykonania są zadania zbyt trudne lub niebezpieczne dla człowieka. Blisko 70 proc. stwierdziło, że sztuczna inteligencja wiąże się z łatwiejszym dostępem do informacji, oszczędnością czasu oraz ułatwiającymi życie produktami czy usługami.

Ponadto badani wymieniali korzyści jakie sztuczna inteligencja można przynieść kwestiom związanym z gospodarką, energetyką i zasobami naturalnymi.

Jednocześnie spora grupa badanych ma obawy związane ze sztuczną inteligencją. 60 proc. respondentów bardzo obawia się wykorzystania tego rodzaju technologii w celach przestępczych. Taki sam odsetek jest też mocno zaniepokojony groźbą utraty pracy.

Poza tym badani wymieniali tutaj takie zagrożenia jak cyberataki, mniejsze bezpieczeństwo prywatnych danych, dokonywanie złych wyborów przez maszyny i technologie, czy utrata umiejętności.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internauci dostrzegają zalety sztucznej inteligencji, ale mają też obawy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl