SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internauci oburzeni na Polsat za zakodowanie mundialu. “Stacja została poturbowana”

W ostatnim okresie w internecie pojawiło się blisko 32 tys. wypowiedzi na temat zakodowania przez Polsat Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Ponad 52 proc. z nich miało wydźwięk negatywny - wynika z raportu agencji Re:buzz oraz Monitori.pl.

Komentarze dotyczące zakodowania siatkarskiego mundialu pojawiały się przede wszystkim na Facebooku (trafiło tam 84,3 proc. wypowiedzi). Wpływ na to miała popularność nowo powstałych profili takich jak: „Nie oglądam Polsatu za zakodowanie MŚ”, „Zbojkotujmy Polsat” oraz aktywność na oficjalnym profilu Cyfrowego Polsatu. Na dalszych miejscach znalazły się Twitter (7,32 proc. wypowiedzi) oraz fora i społeczności (6,27 proc.).

- Wśród użytkowników wyodrębniła się duża liczba osób namawiających do bojkotowania Cyfrowego Polsatu. Sprzeciw ten miał dwie formy: łagodną, charakteryzującą się rezygnacją z oglądania transmisji meczów polskiej siatkówki (niekupowanie dostępu) oraz ostrzejszą: bojkot wszystkich anten, nie tylko sportowych, wypowiadanie umowy Polsatowi, namawianie do niekorzystania z innych usług. Sprzeciw przejawiał się również w celowym pisaniu z małej litery nazwy Polsat oraz imienia i nazwiska właściciela stacji - tłumaczy Katarzyna Zinów z Monitori.pl.

Większość wpisów publikowali mężczyźni. Posty umieszczane przez kobiety stanowiły prawie 30 proc. Suma wzmianek na temat zakodowania MŚ w siatkówce mężczyzn opublikowanych w analizowanym okresie wyniosła 31 982 (dla porównania całkowita liczba wzmianek na temat Polsatu w tym czasie to 123 484).

Wzrost natężenia wypowiedzi był związany z udostępnieniami i komentarzami na temat zachowania trenera reprezentacji Bułgarii, który odmówił udzielenia wywiadu stacji Polsat w ramach jej bojkotu, a także wymianą argumentów w sporze TVP - Polsat, dotyczącym tego, kto jest winny zakodowaniu imprezy.

Ponad połowa wypowiedzi (52,7 proc.) posiadała wydźwięk negatywny. Komentarze mieszane charakteryzowały się zawartością zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii w jednym wpisie. Występowały one jednak najrzadziej (9,8 proc.). Można zauważyć, że znaczna część bezstronnych komentarzy miała neutralizować negatywne wpisy innych użytkowników, ale nie cechowały się one bezpośrednio pozytywnym nastawieniem.

- Głos internautów na pewno został dostrzeżony przez nadawcę. Użytkownicy skarżyli się na decyzję na profilach Polsatu i Cyfrowego Polsatu. Wielu z nich groziło zrezygnowaniem z usług podmiotu. Trudno nazwać jednak zaistniałą sytuacją poważnym kryzysem społecznościowym, wizerunkowo nadawca wyjdzie jednak z niej poturbowany - komentuje Kamil Sokołowski z agencji Re:buzz.

Analizie zostały poddane wpisy opublikowane w okresie od 20 sierpnia do 18 września 2014 roku. Analizowanymi typami kanałów były blogi, fora internetowe, Twitter, Facebook, portale informacyjne (komentarze pod artykułami), serwisy wideo oraz Instagram. Przeanalizowane zostały wpisy pochodzące od użytkowników (próba analityczna) oraz pozostałe posty. W centrum zainteresowania znalazły się wzmianki, w których internauci wypowiadali się w kontekście decyzji Polsatu na temat zakodowania Mistrzostw Świata. Próbę analityczną stanowiło 1000 losowo wybranych wpisów, które pojawiły się po wprowadzeniu wymienionych słów kluczowych do systemu Monitori.

Dołącz do dyskusji: Internauci oburzeni na Polsat za zakodowanie mundialu. “Stacja została poturbowana”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Mój sąsiad też się oburzył, jak kupiłem nowe BMW
odpowiedź
User
privat
No coż, Polsat przestał lizać d... władzy, to Tusk polecił wycofanie się przez państwowe spółki ze sponsorowania tych mistrzostw...
odpowiedź
User
Kibic
100tys a reszta Polaków to h.j polsat to banda kapitalistów
odpowiedź