SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet bez nich byłby uboższy. Laureaci nagrody nazwa.pl wystąp!

Przyszedł czas na coroczne wręczenie nagród przyznawanych przez nazwa.pl podmiotom przyczyniającym się do cyfrowego rozwoju Polski. Wyróżnienia mają na celu podkreślenie ich pozytywnego wkładu w kształtowanie krajowego Internetu, zwiększanie konkurencyjności polskiej gospodarki i propagowanie wiedzy. W tym roku nazwa.pl przyznała nagrody w czterech kategoriach: Ekspert Inwestycji, Ekspert Edukacji, Ekspert Badań i Rozwoju, a także Ekspert Rekrutacji w IT.

Article

Ekspert Inwestycji – Orange Polska

Wyróżnieniem Ekspert Inwestycji został nagrodzony operator sieci komórkowej i dostawca usług internetowych – Orange Polska. Nagroda została przyznana za inwestycje związane z rozwojem łączy światłowodowych, które zapewniły Polakom szerokopasmowy dostęp do sieci. Od 2015 roku obserwujemy systematyczny i znaczący wzrost zasięgu sieci FTTH Orange. Do 2025 roku grupa Orange Polska planuje przeznaczyć na inwestycje w światłowód blisko 1 mld euro. Do tej pory infrastrukturą zostało objęte ponad 5 mln gospodarstw domowych w kraju, jednak w najbliższych latach korzyściami sieci światłowodowej ma się cieszyć kolejne 1,7 mln polskich domów.

Ekspert Edukacji – antyweb.pl

Laureatem nagrody w kategorii Ekspert Edukacji został portal antyweb.pl. Jest to znany blog technologiczny, założony przez Grzegorza Marczaka w 2006 roku. Choć początkowo miał charakter wyłącznie hobbistyczny, dzisiaj jest to jedno z czołowych źródeł informacji dla wszystkich zainteresowanych ważnymi i ciekawymi nowinkami z cyfrowego świata. To właśnie przystępna i lekka forma przekazywanej wiedzy o technologiach, udostępnianych na polskim rynku, była podstawą przyznanego wyróżnienia.

Ekspert Badań i Rozwoju – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Mianem Eksperta Badań i Rozwoju nagrodziliśmy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które doceniliśmy za wspieranie oraz tworzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych zwiększających innowacyjność, a tym samym konkurencyjność polskiej gospodarki. NCBiR stanowi agencję wykonawczą Ministra Edukacji i Nauki, której oficjalną misją jest tworzenie nowoczesnej teraźniejszości i przyszłości. Ogólna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie rozwoju projektów, w ramach badań przemysłowych i prac rozwojowych realizowanych przez przedsiębiorstwa – „Inteligentny Rozwój” –  wyniosła w tym roku blisko 2,5 mld zł.

Ekspert Rekrutacji w IT – Just Join IT

W kategorii Ekspert Rekrutacji w IT nagrodę  za skrócenie dystansu na linii pracodawca-programista i dostarczanie sporej dawki merytorycznej wiedzy z zakresu technologii informatycznej przyznaliśmy Just Join IT. Laureat został również doceniony za stworzenie innowacyjnego serwisu, dzięki któremu osoby z branży IT mogą znaleźć pracę w wygodny sposób. Za pośrednictwem portalu opublikowano ponad 20 tys. ofert pracy, a liczba wyświetleń ogłoszeń przekroczyła 20 mln rocznie.

Przyznanymi wyróżnieniami chcieliśmy docenić trud, jaki podjęły nagrodzone przez nas organizacje wspierające rozwój transformacji cyfrowej w naszym życiu. To jednoczesne podziękowanie za niesłabnące starania, mające na celu uczynienie krajowej gospodarki bardziej konkurencyjną, jak również promowanie pogłębionej wiedzy ze świata cyfrowych technologii. W imieniu całej firmy nazwa.pl życzymy Laureatom dalszego rozwoju i samych sukcesów! – podsumowuje Krzysztof Cebrat, prezes zarządu spółki nazwa.pl.

Dołącz do dyskusji: Internet bez nich byłby uboższy. Laureaci nagrody nazwa.pl wystąp!

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szampans
Gdy czytam te opisy, to przypominam sobie, że nazwa to firma,w której za wszystko trzeba dopłacić.
Tam też barwnie określają dlaczego.
odpowiedź